24 / Natažení příznivé bilance s Chodovem

06.05.2024

Jižní Město Chodov – fotbalový klub – FK Klánovice 1:6 (0:4)

Branky – 57' V. Kec; 8' O. Nejedlý, 28' J. Jeřábek (vlastní), 40' F. Tvrzický, 42' K. Petrosyan, 67' D. Bartoň, 72' K. Petrosyan

Ve 24. kole pražské 1. B třídy jsme zavítali na hřiště, dá se říct našeho oblíbeného soupeře, Chodova, který s námi v celkem 7 zápasech dokázal uhrát jeden jediný bod. V honu za prvními příčkami jsme byli nuceni plně bodovat, abychom udrželi krok se silnými soupeři v čele tabulky, kde týmy, na rozdíl od pozic bezprostředně za námi, neztrácejí skoro vůbec body.

Už od úvodních minut jsme zatlačili domácí na jejich polovině, a i přes jeden z nejnepříjemnějších terénů na kterých jsme v tomto ročníku hráli se nám podařilo docela efektivně kombinovat okolo půlící čáry. Poměrně volný střed hřiště a kapsy na krajích hracího pole přesně komplementovaly našemu tradičnímu stylu hry. Velmi aktivní byl v prvním poločase Kirill Chukhan a na opačné straně Dan Barták, kteří se nejednou prodrali podél postranní čáry až k hranici pokutového území. První gól přišel po prakticky stejné situaci, po přízemním centru se k míči dostal Filip Tvrzický, který si balón ještě zpracoval, v pokutovém území se otočil a následně předložil nabídku, jenž se neodmítá Ondrovi Nejedlému, ten sám před nikým nehlídanou brankou neměl problém míč doklepnout do sítě a poslat nás v 8. minutě do vedení. V prvních 20 minutách jsme si vytvářeli veliký tlak, hráči Chodova se mimo pár dlouhých nákopů nedostali před naše vápno. Vytoužený druhý gól, jenž by nám dodala klid ale ne a ne přijít. I přes vypracovávání prakticky tutových šancí nás častá zbrklá řešení ale i trocha neštěstí stála 2 až 3 branky navíc. Nejblíže navýšení skóre byl Filip Tvrzický, který na zadní tyči nedosáhl na míč, jenž mu ve spolupráci s drnem přeskočil nohu, o pár minut později jsme nastřelili po pokusu za vápnem břevno. "Pojišťovák" přišel s pomocí domácích až ve 23. minutě, když si prudký rohový kop Daniela Bartoně do vlastní sítě srazil hráč Chodova. Na obrazu hry se však nic dalších 15 minut neměnilo, kontrolovali jsme tempo, a i když jsme mohli z držení míče těžit víc, soupeře jsme k ničemu nepouštěli. V závěru prvního poločasu se nám navíc podařilo vstřelit další dva góly. Nejprve po ohrané akci z pravé strany vybídl k zakončení Dan Barták Filipa Tvrzického, který velmi humoreskním zakončením obstřelil brankáře, následně Filip našel chytrým pasem za obranu Karena Patrosyana, který se v samostatném nájezdu nemýlil.

Druhý poločas přinesl přirozené zvýšení snahy domácích. Více nás v naší obranné třetině hřiště napadali a snažili se hrát tvrdší fotbal. Ve středu pole (dá se interpretovat oběma významy) se navíc začali víc pohybovat, což znamenalo daleko větší tempo celého utkání. Byli to tak bílo modří, komu se podařilo otevřít skóre druhého dějství, když zhruba po 15 minutách nacentroval na zadní tyč útočník Chodova přesný balón, jenž byl z rohu malého vápna doklepnut do odhalené poloviny branky. Ze soupeře byla vidět větší chuť hrát ale i my jsme dokázali zařadit vyšší rychlostní stupeň. Po několika rychlejších akcích, při kterých jsme dostali více prostoru rozehrát kvalitně míč do křídel jsme byli blízko vstřelení pátého gólu. Ten měl na kopačce nejprve Ondra, který z penaltového puntíku tváří v tvář gólmanovi z prvního doteku přestřelil, a následně i náš kapitán Daniel Bartoň, jenž svou šanci využil a prudkou křižnou střelou po zemi k pravé tyči zvýšil na 5:1. V závěrečné dvacetiminutovce se síly trochu vyrovnaly, několikrát jsme souvisleji kombinovali, hlavně ale hluboko na naší polovině. Na končených 6:1 upravil skóre svým druhým gólem Karen Petrosyan, který vystihl kličku brankáře Chodova a po pár krocích ho dokázal na přední tyč obstřelit.

Poměrně dobře odehrané utkání, v němž se nám podařilo soupeře na naprostou většinu času zatlačil nám tak přineslo další 3 body. Tradiční vysoký počet spálených šancí má trochu nahořklou pachuť, ale i přes pokulhávající efektivitu se nám opět podařilo vsítit mnoho branek. O další 3 body se popereme už tuto sobotu ve 13:15 na půdě Uhříněvsi.

autor: Sebastian Tumpach