23 / O vysoké výhře bylo rozhodnuto už v prvním poločase

29.04.2024

FK Klánovice – AFK Slavia Malešice 9:0 (8:0)

Branky – 7' Š. Procházka, 9' K. Chukhan, 13' M. Richtr, 20' L. Hladík, 24' K. Chukhan, 26' Š. Procházka, 37' K. Chukhan, 40' F. Tvrzický, 85' Š. Procházka (penalta)

V sobotu 27. dubna jsme odehráli poslední ze tří domácích utkání v řadě. Přivítali jsme na naší půdě poslední tým tabulky, Malešice. Hosté, s mnohem méně extrémními prohrami než na jaře, přijeli s lehce pozměněným kádrem, především tedy s brankářem na postu brankáře. Vzhledem k výsledkům a počínání soupeře v tomto ročníku jsme měli ambici utkání rozhodnout už v prvním poločase, což se nám na úkor slabému a kreativitu postrádajícímu druhému poločasu povedlo.

Hosté z Prahy 10 už od úvodního hvizdu neměli vůbec ambici hrát na naší polovině. Téměř všichni hráči za balónem v blízkosti pokutového území tak znamenali slabou nejistotu při našich prvních útočných výpadech. V úvodních pár minutách jsme se nesmyslně snažili centrovat na 2-3 hráče nabíhající do vápna, místo toho abychom si pohybem vytvořili díry v obraně, ze kterých bylo mnohem snadnější ohrozit svatyni oranžovo-černých. První takovou učebnicovou přihrávku předvedl až v 7. minutě Honza Kutzendörfer, jenž si všiml krásně nabíhajícího Šimona Procházky, který s míčem u nohy v mírném úhlu neotálel a poslal ho silnější nohou o tyč za brankovou čáru. Úvodní zásah nám tak dodal sebevědomí a s nadsázkou ukázal cestu, jakou jsme se v prvním čtyřiceti pěti minutách vydali. Zvýšený pohyb přinesl ovoce kromě Šimona i Kirillovi Chukhanovi, který o 2 minuty později vystihl rozehrávku soupeře a po obehrání gólmana zvýšil na 2:0. Další branku přidal, po krátké kombinaci a následném centru, hlavou Matouš Richtr. Následovalo jedno ze dvou zhruba 10minutových hluchých míst, ve kterých jsme se dostali ze sedla především pár drobnějšími individuálními chybami a pokaženými přihrávkami, jenž brzdily útočné akce a zaváděly hru do mírně hektických končin. Pauzu časoměřiče měnícího na tabuli skóre pak utnul ve 20. minutě Lukáš Hladík, jenž prudkou přizemní střelou prolomil svoji smůlu a poprvé se tak v dospělém fotbale zapsal mezi střelce. Hned po něm překonali brankáře i Kirill Chukhan a Šimon Procházka. První jmenovaný následně stihl zkompletovat hattrick už v prvním poločase, když po nabídce Karena Petrosjana podruhé obešel brankáře hostí a vsítil gól s pořadovým číslem 7. Do hvizdu hlavního sudího se ještě stihl prosadit Filip Tvrzický.

Druhý poločas se nesl v o dost více unaveném tempu. Po pár minutách provedl trenér Rychlý hned 4 změny a hra se následně trochu zpomalila. Mezi střídajícími byl také 608 dní zraněním vyautovaný Daniel Bezpalec. Soupeř hodně zkrátil hřiště a díky kombinaci naší zadní linie a zálohy okolo středového kruhu nebylo moc prostoru pro průnikovou přihrávku. Všichni hráči na trávníku tak operovali od středu hracího pole po vápno Malešic po celé šířce hřiště. Situace si žádala kvalitní křižný míč za obranu, jenž se nám naneštěstí nepodařilo najít. Velké množství pokusů bylo zbytečně dlouhých a našlo pouze rukavice gólmana hostí. Když už se nám po dupnutí na plyn podařilo dostat se do vápna a síť rozvlnit, rozhodčí nejednou branku, i přes zpětnou přihrávku, díky ofsajdu neuznal. Většina druhého poločasu tak obsahovala pouze nezáživné otáčení hry zleva doprava a hledání průnikové přihrávky bez žádné větší nabídky útočících hráčů. Poslední gól zápasu vstřelil autor druhého sobotního hattricku Šimon Procházka z pokutového kopu.

Velmi poklidné utkání, které jsme mohli zvládnout i lépe nám přispělo do tabulky vydatně jak v kolonce skóre, tak v kolonce bodů. Už příští týden se budeme na vítězství snažit navázat po dlouhé době venku, na půdě Chodova!

autor: Sebastian Tumpach