Opakovaná ztráta hladovosti v druhém poločase

FK Klánovice – SK Junior Praha 1960 1:2 (1:0)

Branky – 33' F. Tvrzický (penalta); 68' L. Průšvic, 85' R. Prášil

V sobotu 13. dubna jsme na domácí půdě, kde máme dlouhodobě lepší bilanci, přivítali celek Junioru, který se stejně jako my drží v balíku prvních 7 týmů jejichž bodové zisky jsou velmi vyrovnané. Po horské dráze výsledků, které se s námi táhnou každé jaro, jsme potřebovali bodovat, bohužel odhodlání k dobrému výkonu nebylo takové, jaké by mělo a podle toho se i zápas vyvíjel.

Už v první minutě poslal Daniel Bartoň průnikovou přihrávku na Láďu Šperla, který našel ve vápně nikým nehlídaného Filipa Tvrzického, ten si trochu komplikovaněji balón přijmul, bohužel velmi slabě umístěnou střelou celou akci promarnil. Velké tempo signalizovalo i to, že během další minuty se k šanci dostal i nás soupeř. Vojtovi Urbanovi, jenž v sestavě nahradil zraněného Honzu Kutzendörfera, po lajně pláchl křídelník hostí, díky špatnému přebrání tak dokázal vniknout až do vápna, kde jeho přízemní pokus odrazil Jakub Kotrba. To naneštěstí nebyl jeho jediný zákrok v úvodní desetiminutovce, soupeř dlouhými nákopy ještě dvakrát zahrozil z opačné strany hřiště, v obou případech nás ale Kuba dokázal zachránit. Po velmi dramatickém úvodu utkání jsme převzali otěže my a po zbytek prvního poločasu jsme si dokázali vytvářet poměrně znatelný tlak. První větší šanci měl ve 12. minutě Ondra Nejedlý, který dvěma kličkami po brankové čáře vyškolil své strážce, bohužel následnou střelou neprocedil míč před brankáře Junioru. Když časomíra ukazovala číslo 20 na pažitu se rodila další poměrně nadějná akce. Recipient dlouhého míč, Dan Barták sehrál míč do středu pole, odkud balón putoval až k Šimonovi Procházkovi, ten opět vybídl svého kolegu okupující pravou lajnu, jehož centr z hranice pokutového území projel kousek za patami nabíhajících útočníků. O několik málo chvil později se naskytla zajímavá pozice i pro našeho kapitána, jenž se dostal k odraženému míči, po tom, co brankář hostí hasil výběhem náznak šance domácích. Jeho dalekonosný pokus bohužel mířil zhruba 3x výš, než bylo potřeba. Prvního gólu jsme se dočkali po půlhodině hry, když si pro nadýchaný oblouček za obranu sběhl Ondra Nejedlý, ten si elegantně přehodil atakujícího obránce, druhý soupeř mu, ale ve vápně podkopl nohu. Nařízenou penaltu s ledovým klidem, jak tomu už tradičně je, proměnil Filip Tvrzický. Do konce první půle měl ještě na kopačce navýšení rozdílu Dan Barták, jeho placírka však poslala míč o několik desítek centimetrů vedle levé tyče soupeřovy branky.

Druhý poločas začal poměrně vlažně, Junior se v úvodních pár minutách dostal k jednomu přímému kopu, jinak byla hra převážně ve středu pole. Výkon zcela očividně oproti prvnímu poločasu postrádal motivaci a šancí na naší straně výrazně ubylo. Po 20 minutách došlo k prvním střídáním, Ondra Nejedlý se zasunul do obrany a hra ve finální třetině ztratila část klidu a porci nápadů. V 62. minutě po pravé straně pláchnul Dan Barták, bohužel po předložení míče Karen Petrosjanovi jsme byli svědky slabého zakončení bez šance na úspěch. O poznání větší fotbalovou parádu předvedl o 5 minut později Ondra Nejedlý, jenž nejprve uhasil slibně se vyvíjející útok hostí, vyvezl míč přes celou polovinu hřiště, kde si narazil s Šimonem Procházkou. Ten Ondru poslal do samostatného nájezdu, na jehož konci bohužel přišla nehodící se klička brankáři. I přes neaktivitu se bohužel Junior o 2 minuty později dostal k vyrovnání, když dokázali jeho hráči zužitkovat rohový kop. Síly na hrací ploše se tímto vyrovnali a ze zápasu tak těžil vždy tým, který více chtěl vyhrát. Ve dvou velkých šancích se nachomýtl v posledních 15 minutách Filip, když se nejprve po centru Daniela Bartoně sápal po míči, který přesměroval kousek vedle tyče, následně si naběhl na vysoký centr Dana Bartáka, u něhož nezvolil ideální formu zakončení a hlavou poslal gólmanovi Junioru malou domů. Naše promarněné šance tak mohl využít soupeř a taky se tomu tak stalo. 5 minut před koncem utkání po levé straně hřiště pláchl útočník Junioru a velmi slabou střelou podél nohy Jakuba Kotrba dokončil obrat červeno-modrých. Bohužel štěstí při nás nestálo ani když v 90. minutě Kuba trefil hlavou z rohu tyč.

Velice frustrující zápas, ve kterém jsme měli naprostou většinu času navrch jsme sami pohřbili neproměňováním šancí. 90 minut po kterých jsme si zasloužili vyhrát za naši hru a nezasloužili vyhrát za náš přístup naopak soupeř si nezasloužil vyhrát za jejich hru nýbrž za jejich odhodlání, skončil, jak nejkrutěji mohl. V následujících 2 týdnech nás čekají 2 domácí utkání, které se budeme snažit zvládnout a nakopnout se tak k pravidelně dobrým výsledkům směrem k závěru jarní části sezóny.