20 / Slunce, sucho, dominance

08.04.2024

Spartak Hrdlořezy, z.s. – FK Klánovice 0:4 (0:1)

Branky - 31' F. Tvrzický, 64' F. Tvrzický, 71' F. Tvrzický, 75' O. Nejedlý

V neděli 7. března jsme se vypravili na hřiště Spartaku Hrdlořezy, aktuálně umístěném na předposledním místě tabulky. I přes nepříznivé podmínky, kdy terén připomínal spíše bojiště než fotbalové hřiště a míč se choval nepředvídatelně, oba týmy předvedly zajímavé momenty plné fotbalového umění i bojovnosti. Na hřiště se také vrátil po předešlém zranění Ondřej Nejedlý a doplnil tak silnou sestavu hostujícího týmu.

Začátek zápasu byl charakteristický dlouhými míči a pokusy o gól z velké vzdálenosti. První zásadní šanci měl na kopačce Daniel Bartoň, ale brankář Spartaku Hrdlořezy byl pozorný a s obtížemi odvrátil jeho střelu. Před tímto okamžikem jsme byli svědky několika centrů, které bohužel nenašly v pokutovém území domácích své adresáty. Naše ofenzivní snahy vyvrcholily v několik rohových kopů, z nichž jeden přímým směrováním Karena Petrosjana ohrozil bránu domácích, putujíc do vzdálenějšího horního rohu, ale i tento pokus brankář zneškodnil. Díky naší vysunuté obraně se soupeři naskytlo několik možností pro rychlé protiútoky, které však nedokázaly ohrozit branku Davida Nedomlela, protože klánovičtí zadáci spolehlivě kontrolovali prostor před naším pokutovým územím. Ve 31. minutě jsme se dočkali prvního gólu, když Ondřej Nejedlý využil chybu domácího týmu a následně přihrál Filipu Tvrzickému, který bez problému umístil míč do sítě Spartaku Hrdlořezy. Do konce poločasu se utkání dohrávalo bez větších vzruchů, převážně ve středu hřiště.

Druhý poločas začal svižně. S pevným odhodláním jsme dále zvyšovali aktivitu a tlak, i když bez vytvoření výraznějších šancí. Ve 58. minutě domací hledali cestu k obratu, využívajíc individuálních chyb z naší strany, které byly do velké míry důsledkem náročného terénu a únavy hráčů v těžkých podmínkách. Klíčový zásah předvedl David Nedomlel, který za stavu 0:1 pro nás, zneškodnil nebezpečnou střelu z blízka. Rozhodující moment nastal ve 64. minutě, kdy po rohovém kopu a odražené střele Lukáše Hladíka získal míč Daniel Bartoň. Jeho následný přesný centr našel hlavu Filipa Tvrzického, ten nezaváhal a zvýšil na 0:2. Necelých sedm minut poté Filip opět udeřil, tentokrát po centru Daniela Bartáka. Po tomto gólu následovala série střídání na obou stranách. Náš útok se však za okamžik znovu přihlásil o slovo, když Ondřej Nejedlý krásnou individuální akcí, během které si poradil i s domácím brankářem, vstřelil čtvrtý gól, uzavírající skóre na konečných 0:4. Závěrečné minuty zápasu nepřinesly žádné výrazné změny a my jsme si v klidu udržovali kontrolu nad hrou.

Zápas skončil vítězstvím 0:4. Hráči obou týmů ukázali, že i v náročných podmínkách může fotbal nabídnout atraktivní a nepředvídatelné momenty. Zaslouženě si odnášíme tři body a upevňujeme si tak třetí místo v tabulce. V následujících týdnech nás čeká série tří domácích zápasů, kterou načneme jedním z nejtěžších zápasů jara, když se příští sobotu utkáme s Juniorem Praha1960!

autor: Jakub Kotrba