1. kolo: Klánovice - Bohemians Praha "B" 2:3 (1:2)

10.09.2012 12:14

Branky: Kouřil, Bílý

Tak jsme se dočkali dlouho očekávaného prvního mistrovského zápasu. S napětím jsme čekali, jak jsme na tom po přechodu na velké hřiště v porovnání s našimi soupeři…. Zpočátku nás soupeř dostal pod mírný tlak, chyběl nám důraz v obraně a jen pomalu jsme se dostávali do zápasového tempa… Bohemians disponovali velmi rychlým a poměrně vzrostlým útočníkem, který viditelně nepatřil do stabilního kádru „B“ mužstva což dokazoval i svým výkonem a naši obranu více než zaměstnával… někdy i trochu „větral“. Naštěstí nás podržel Kuba Radina a začátek zápasu jsme docela zvládli. V polovině prvního poločasu jsme se po standardní situaci dostali do vedení, kdy ze schrumáže dorazil míč do soupeřovy branky Martin Kouřil. Na konci poločasu jsme si bohužel vybrali trochu nováčkovskou daň a inkasovali jsme 2x během posledních dvou minut…. Důvodem byl nedůraz při odkopu balónu, když jsme byli pod tlakem v obraně a naivita při pokrývání hráčů.

V kabině jsme si některé věci vyříkali a do druhého poločasu vlítli jako uragán… během prvních 5 minut jsme měli 3 vyložené brankové příležitosti, které zůstaly bohužel nevyužity. Se soupeřem jsme hráli vyrovnanou partii a sahali po vyrovnání… jenže… po závaru před naší brankou jsme si dali parádního vlastence… navíc neatakováni soupeřem… balon se prostě odrážel tam kam neměl I takové situace přinášejí pozitivní zjištění… kluci nedali hlavy dolů.. naopak… riskli jsme hru na 3 útočníky a během chvilky se vyplatilo… Matěj Šmákal krásně vysunul Pepu Bílého a ten svým typickým nádherně propálil brankáře.

Závěr byl lehce nervózní, čehož byla důkazem červená karta na straně soupeře. Naši kluci šli důsledně za vyrovnáním, měli šance , ale už žádnou nevyužili…
Závěrem zbývá dodat, že první zápas mnohé ukázal… nebude to lehká sezona, kluci musí sbírat zkušenosti a prát se o výsledek v každém zápase, nicméně se jasně ukázalo, že tým má charakter, zápas ho „bolel“, všichni hráli naplno a měli touhu zápas zvrátit a vyhrát … je to dobrý základ do sezony