1. kolo: Klánovice - Stodůlky 0:6 (0:4)

06.08.2010 10:53

Úvodní zápas sezóny - premiérově v 1. pražské třídě - jsme odehráli v pátek odpoledne na domácím hřišti proti Stodůlkám bez dvou hráčů základní sestavy - Ondřej Tuček se úspěšně zotavuje ze zlomeniny ruky, Vojta Hašpl si přivezl ze soustředění nalomenou kost v noze a bude nám také pár zápasů chybět. Oba kluci nás ale přišli na zápas povzbudit, což svědčí o výborné partě našich desítek.

Hned v 1. minutě zahrávali stodůlečtí fotbalisté roh a Kuba Svoboda si jej nešťastně sklepl do vlastní sítě. V 7. minutě pak soupeř zvýšil na 0:2. Až poté se naši kluci oklepali a měli i několik šancí. V 8. minutě po hezké akci střílel Filip Hruška mimo, v 10. a 13. minutě pak Kuba Svoboda dvakrát nebezpečně zahrozil střelou zdálky. V posledních pěti minutách první půle pak soupeř zvýšil dvěma góly na poločasových 0:4.

Po přestávce nastalo zlepšení, ale na obrat v zápase jsme tentokrát rozhodně neměli. Ve 27. minutě naopak Stodůlky přidaly pátý gól. Šance na čestný úspěch se naskytla ve 35. minutě po faulu na Kubu Svobodu a pokutovém kopu, který sám faulovaný poslal nejprve do brankáře a následně vysoce přestřelil. V poslední minutě tak soupeř stanovil konečné skóre na 0:6.

Velmi dobrý výkon předvedli naše "mladé pušky" v obraně, jak Arnošt Tříska, tak zejména Tobiáš Chaloupka zápas proti o hlavu větším soupeřům zvládli na jedničku. Těší nás bojovnost týmu a ač to bude na podzim hodně těžké, tak se určitě po prvním zápase nevzdáváme.