10. kolo: Klánovice B - Kolovraty B 1:2 (1:0)

12.04.2012 21:05

Góly: Kubíček

V dubnu se odehrává spousta věcí a událostí, na které se lidé těší minimálně od vánočních svátků. Ti mladší (hlavně mužského pohlaví) jsou radostí bez sebe jenom při pomyšlení na to, jak vypráskají pozadí svých družek a kamarádek, ti starší zase v očekávání velké party na oslavu Čarodějnic nespí dva až tři dny předem. My jsme však věděli, že ta nejdůležitější akce začíná v sobotu odpoledne. První jarní zápas Béčka, doma s Kolovraty, kterým jsme měli co vracet po podzimní nezasloužené prohře na jejich hřišti.
 Do utkání jsme vběhli v následující sestavě: J. Mičán – Třešňák, Fuchs (Svoboda), Kubíček, Nejedlý – Prošek, T. Lorenc, M. Žatečka, Záruba (J. Kolátor) – M. Lorenc, T. Žatečka.
 První půle pro nás vyzněla lépe, než pro hosty. Déle jsme drželi míč na svých kopačkách, lépe kombinovali, měli jsme více šancí. Díky vysokému počtu nedovolených zákroků hráčů Kolovrat jsme se dostali k poměrně velkému počtu standartních situací. Z jedné z nich se narodil také náš první jarní gól, vstřelila ho zimní posila do obrany – Matěj Kubíček. Do šaten se tedy šlo za stavu 1:0.
 Jako noc a den. Tak by se daly porovnat oba poločasy ze sobotního utkání. První minuty po přestávce nás zastihly naprosto nekoncentrované a bohužel jsme zaslouženě dostali vyrovnávací branku, i když padla z hodně nezvyklé situace po zaváhání našeho nového brankáře, který špatně odhadl trajektorii letu míče, který zaplul z více než 40 metrů do sítě. Nemastný – neslaný výkon našeho družstva tento nešťastný moment ještě umocnil a přes několik útočných akcí jsme nebyli schopni ohrozit golmana hostí jakoukoli pořádnou střelou. Naopak na opačné straně se trefil do šibenice jistý kolovratský internacionál tak parádně, že se z následných oslav podle mě ještě teď nevzpamatoval. Smolné utkání tak skončilo z našeho pohledu 1:2, tudíž bez žádného bodového posunu pro mladé klánovické pušky.
 Neměli bychom však klopit hlavy a bezhlavě měnit náš útočný styl, který přijíždí sledovat diváci z Klánovic, Šestajovic či Horoušan. Je třeba udržet koncentraci po celých 90 minut a v krizových chvílích se držet hesla Emila Zátopka: „Když nemůžu, tak přidám !“.