10. kolo: Klánovice - Koloděje 3:0 (1:0)

09.04.2013 20:13

branky: M. Lorenc, D. Kotyza, T. Lorenc

Co má společného pražská Sparta s klánovickým béčkem, kromě respektu mezi soupeři a skoro totožného množství fanoušků na Facebooku, ptáte se? Ano, jistě, je to víkendová výhra 3:0 a upevnění si druhého místa v tabulce.

První jarní kolo jsme odstartovali na domácím trávníku, který místami spíše připomínal písečnou pláž v Riu. Žádná samba se však na hřišti netančila, ba naopak, jak už to v naší soutěži chodí, nás čekal tvrdý boj už od prvních minut. Ofenzivní síla však byla především na naší straně. Nejdříve přišla série standartních situací, po kterých si zejména náš stoper Kubíček dlouho drbal hlavu i jiné údy svého těla. Centry létaly ze všech stran, nicméně zakončení trochu haprovalo a hostující celek se začal osmělovat a vyzkoušel pozornost naší obrany několika málo brejky. Ta však odolala a tak si mohl několik minut před odchodem do šaten připsat svou devátou trefu po vynikajícím průniku ostrostřelec Michal Lorenc.

Do druhé půle jsme nastoupili se dvěma změnami a v prvních minutách to bylo na naší hře znát. Kombinace vázla a nutkání nakopávat balony na útočníky bylo chvílemi silnější, než naše jinak velmi dobře propracovaná taktika s velkým množstvím kvalitních kolmic od hráčů s geniální myslí, jako je Kuba Prošek, nebo Marek Fuchs. Po přibližně čtvrthodince jsme se však uklidnili, když Tomáš Žatečka opět prokázal svou kvalitu a svým pasem dal nejmladšímu hráči na place Danu Kotyzovi nabídku, která se neodmítá a ten zavěsil na 2:0. Utkání jsme dostali pod kontrolu a až na pár situací, způsobených převážně zhoršujícím se terénem jsme soupeře k ničemu nepustili. V závěru ještě přidal po dobré akci agilního beka s napoletánskými kořeny Maiella gól druhý z bratrů Lorenců a zápas se v poklidu dohrál do konce.

Pozitivní je především fakt, že naše defenziva v čele se skvělým brankářem udržela v prvním zápase čisté konto a také zprovoznění elektronické časomíry, která byla rozhodně už delší dobu potřeba.

Příští kolo jedeme na půdu prvního celku tabulky – Šeberova, který ještě neprohrál. Některá média a náš web nevyjímaje, tuto událost překřtili na zápas roku, tak nám určitě držte palce!