11. kolo: Štěrboholy - Klánovice 3:5 (1:2)

17.04.2012 08:27

Góly: T. Lorenc 2x, M. Lorenc, Svoboda, M. Žatečka

Druhý jarní pokus o získání tří bodů podniklo klánovické Béčko v sobotu 14.4. na hřišti toho času druhého týmu tabulky – Štěrbohol. Na velmi špatně připravený trávník vyběhla tato sestava: Mičán – Třešňák, J. Prošek, Kubíček, Nejedlý – Záruba,M. Žatečka, T. Žatečka, Svoboda – M. Lorenc, T. Lorenc.

První minuty zápasu nás nezastihly v ideálním rozpoložení a hned po jedné z prvních šancí zápasu jsme inkasovali. Ještě štěstí, že máme tak ofenzivně laděný tým a obdržená branka nás povětšinou vyhecuje k nekompromisnímu útočnému tažení proti protivníkově brance. To se také za krátkou dobu stalo a po přímočaré akci se z malého vápna postaral o vyrovnání skvěle hrající Jakub Svoboda. Další šance na sebe nenechaly dlouho čekat a brankáři na obou stranách měli někdy více než plné ruce práce. Z jedné takové nakonec otočil skóre v náš prospěch střelou do odkryté brány kapitán Tomáš Lorenc. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:2 pro nás.

Druhá půle byla na dramatické a zajímavé momenty opravdu velmi bohatá. Nejprve předvedl skvostný kousek náš neobroušený útočný diamant, Michal Lorenc. Z velké dálky využil brankářova zaváhání a neortodoxním způsobem ho šajtlí krásně přehodil a zároveň nás tím poslal do relativně klidného dvoubrankového vedení. Nebylo by to však klánovické Béčko, aby zápas ještě notně nezdramatizovalo svojí vlastní vinou. Domácí hráči utkání nervově velmi nezvládali a po jedné z mnoha sporných situací se nechal jejich útočník zbytečně vyloučit za řekněme nevhodné přirovnání pana rozhodčího k nejrůznějším mužským i ženským pohlavním žlázám... V deseti lidech a s mankem dvou branek se domácí přesto vzchopili a za krátkou chvíli po našich individuálních chybách dokázali srovnat skóre na 3:3. Naštěstí se v takové chvíli většinou ukáže charakter našeho mančaftu a Martin Žatečka to demonstroval šťastnou trefou chvíli před koncem po rohovém kopu. V samotném závěru ještě výsledek pojistil druhým gólem Tomáš Lorenc a my si konečně mohli v kabině zakřičet po dlouhé době vítězný pokřik na oslavu tří bodů do tabulky.

Další zápas hrajeme v sobotu doma proti Chodovu, tak doufám, že se tam sejdeme v hojném počtu a výsledek bude minimálně stejně tak pozitivní jako v tomto utkání.

Sportu zdar a fotbalu zvlášt !

 

 

 

                                                                                                            Matěj Nejedlý