12. kolo: Klánovice - Podolí B 4:1 (3:0)

07.11.2011 18:58

Góly: 2x Rousek, Vodička, Vojtíšek

Poslední domácí zápas v podzimní části dorazili do Klánovic hráči AFK Slavoje Podolí a v přímém souboji dvou nejohroženějších týmů jsme chtěli jasně ukázat, že se s námi stále musí počítat. Od úvodního hvizdu bylo jasně vidět, že si chceme konečně ze zápasu odnést všechny tři body. Soupeře jsme výrazně přehrávali a bylo jen otázkou času kdy vstřelíme vedoucí branku. Ta ale přišla ještě dřív než první branková příležitost a postaral se o ní Chyba. Mohutně napřáhl z hranice velkého vápna a jeho tragickou střelu naštěstí do protipohybu gólmana srazil  hostující obránce. 1:0. Gól obraz hry v podstatě nezměnil, stále jsme drželi střed pole a ojedinělé výpady Podolí v klidu sklízela skálopevná obrna. O několik minut později jsme se radovali podruhé. Brankář hostujícího týmu neudržel nahození Máry Fukse a u odraženého míče byl jako první všudybílek Chyba, který nezadržitelně skóroval. 2:0. Do konce prvního poločasu jsme kontrolovali hru a občas zahrozili nějakou povedenou akcí. Těsně před odchodem do kabin však mohlo snížit Podolí. Na vlastní bránu zákeřně hlavičkoval Vóďa a trefil břevno. Po zápase se ale nechal slyšet brankář Wendel, „že tam stejně byl“.

Do druhého poločasu jsme nastoupili hodně pasivně, zbytečně jsme se nechali soupeřem zatlačit a vyráželi do ojedinělých brejků. Přestože se Podolí stále nedostávalo do vyložených šancí, potřebovali jsme nutně přidat pojišťovací třetí branku, což se na štěstí povedlo. Po dobře zahraném rohu se nejvýše vyšrouboval Vóďa, jenž svou umístěnou hlavičkou nedal brankáři hostí sebemenší šanci. 3:0. Hráči Podolí však zbraně nesložili a stále zlobili naší obranu a po jedné z akcí dokonce snížili na 3:1, čímž se ukázala důležitost našeho třetího gólu. Několik minut před koncem pak ještě všechny uklidnil pohotový šutér Dino, který po pohledné akci uzavřel na konečných 4:1 a osamostatnil se na čele tabulky střelců.

Nutno podotknout, že tři body byly rozhodně zasloužené a zlepšenému výkonu jistě pomohl i minulý pátek, kdy jsme po prohře na hřišti Suchdolu rozebírali neúspěch až do pozdních ranních hodin.