13. kolo: Klánovice - Braník 1:3 (0:1)

10.06.2013 08:07

Gól: Bílý

Lepší zápas na závěr sezóny jsme si nemohli přát. Nastoupil proti nám Braník, který v celé soutěži ztratil pouze dva body za jedinou remízu a bezkonkurenčně vedl tabulku. Věřili jsme, že se popereme o dobrý výsledek a dokážeme favorita o nějaké body obrat. Kluci vstoupili do zápasu velmi dobře a celou první půli se jezdilo nahoru-dolů a šance byly na obou stranách. Jediné zaváhání jinak skvělé obrany soupeř okamžitě potrestal a prohrávali jsme 0:1. Tři minuty před koncem se po levé straně protáhl Svoby, ve vápně ho soupeř fauloval a kopala se penalta. K ní se postavil speciální kapitán na tento zápas Pepa Bílý a ač byla kopnuta dobře, tak ji brankář vytáhl a do kabin jsme šli za stavu 0:1.

I do druhé půle jsme vstoupili dobře a díky Martinově pasu na Pepu a jeho chladnokrevnému zakončení jsme srovnali na 1:1. V tu chvíli jsme měli opticky navrch a cca 15 minut jsme soupeře přehrávali, ale gól se nám dát napovedlo. Největší šanci měl asi Svoby, který zachytil výhoz gólmana a šel sám na kasu - bohužel kličku brankář vystihl... A soupeř trestal - rychlý brejk za obranu a 1:2: Posledních 10 minut jsme riskli, posílili jsme útok a hráli 4-3-3, ale gól nám tam nepadl a tak soupeř v poslední minutě zvýšil na konečných 1:3.

Parádní zápas, Braník prokázal vysokou kvalitu, ale naši kluci se vůbec neztatili a odehráli výborný zápas. Děkujeme klukům ročníku 98, kteří odchází do mladšího dorostu a začínáme přesouvat pozornost na příští sezónu, kde chceme hrát opět dobrý fotbal v horní polovině tabulky:)