14. kolo: Klánovice - Dolní Počernice 9:4

06.05.2013 08:04

Góly: Šmerda 3, Houžvička 2, Nejedlý Kuba 2, Zdražil 1, Mirovský 1

Konečně se naši malí bojovníci ze starší přípravky dočkali vítězství! Narozdíl od našich hokejistů se jim páteční zápas proti Počernicím povedl a dotáhli ho do vítězného konce.

Začátek byl sice trochu rozpačitý - hned ve druhé minutě zápasu pochybila naše obrana a soupeři vedli 1:0. Naši se však umí ozvat a tak nedlouho poté si dal góla Matěj Houžvička a naši vyrovnali. Těsně před koncem první čtvrtiny jsme však opět zaspali a soupeř odcházel na lavičku s jednobodovým náskokem.

Druhou čtvrtinu zahájil brankář Pepa Špitálský opravdu vynikajícími zákroky a když se k tomu přidalo celé mužstvo, byla opravdu radost se na kluky a Markétku koukat. Po nádherné sólové akci Toma Mirovského  jsme opět vyrovnali. Počernice se ale nebály hned v dalších minutách odpovědět a opět se dostaly do vedení. To byla asi poslední soupeřova odpověď a následující minuty zápasu už byly zcela v našich rukách ( nebo spíše nohách :-)) .

V posledních dvou čtvrtinách následoval jeden gól za druhým. Po nádherné Zdražilově přihrávce nemohl  Šmerda nedat ještě krásnější gól. Patrik měl asi dobrý oběd, neboť chvilku na to vsítil další  dvě branky-to už jsme vedli 5:3. Následovalo pár střel mířených k naší svatyni, ale skvělý Pepa je opět neprůstřelný a vše lapil.

Obránce Jonáš Zdražil využil nepozornosti soupeře a dal si krásného šestého góla. Následoval opět útočník Matěj Houžvička a zvýšil tak na 7:3.

Fotbal se hraje také hlavou..To nám předvedl po přesném  centru nádherným gólem právě hlavičkou Kuba Nejedlý. Naši fotbalisté asi podlehli na chvilku velkému náskoku a ve chvilce nepozornosti inkasovali góla. Ale do konce zápasu už zbývalo pár minut a poslední střela z kopaček Kuby N. opět skončila za brankovou čárou soupeře a naše družstvo tak potvrdilo, že když se chce, tak to jde!!!    Sportu zdar a fotbalu zvlášť! Alena Nejedlá