14. kolo: Střešovice - Klánovice 2:1 (1:0)

26.03.2012 20:20

Góly: 30´M. Vodička, 84´ vlastní  -   79´Jirka „Chyba“ Rousek

Sestava FK Kl.: Šimon Beránek - Ivan, Štefan, „Vóďa“, Tomáš „Žaty“ - „JiZi“, Milan „Sheri“ Štěrba, Standa, Jirka Chyba - Dino, „Ondra“ --  Střídal: 85´Fíla za JiZi,
Připraveni: Jůňa, Matouš

K prvnímu soutěžnímu utkání zajelo v sobotu 23.3.2012 klánovické první mužstvo mužů na horkou umělohmotnou půdu do Střešovic. Tamní „B“tým v podzimní části soutěže doma vyprovodil většinu svých soupeřů s 4 - 6 gólovým přídělem a právem přizimoval na pátém místě tabulky 1.B. třídy skupiny A.

Realizační tým FK Kl. se musel ještě před utkáním vypořádat s absencí špílmachra „Dláby“ a dříče Fukyho, které nepustily do hry pracovní povinnosti, resp. zranění. Největším dopingem pro hráče ale byla přítomnost uzdravujícího se tréni Milana Štefečka, který sledoval klání svých svěřenců z tribuny v rámci své zdravotní rehabilitace.

Domácí začali utkání s velkým nasazením a pokoušeli se o celoplošný útočný fotbal. Klánovičtí je ale soustředěným výkonem nepustili do žádné šance a jedinou střelu - pumelenici z 25 m, Šimon bravurně vyrazil. První velkou šanci utkání měli hostí, když „Sheri“ v 16´ nádhernou ranou z 30 trefil břevno za bezmocným gólmanem. Ve 23´utekl třem hráčům po pravé straně „Ondra“, ale jeho pas do malého vápna Dino nedoklouzal.

Po půl hodině hry přišla chyba hostí  ve středu hřiště, balón se nepředvídatelně odrazil přímo ke sprintujícímu domácímu útočníkovi Martinu Vodičkovi a ten nezapřel jednoho z nejlepších střelců soutěže - podél brankaře neomylně otevřel skóre utkání. Domácí vstřelená branka posílila a chvílemi hráli i na čtyři útočníky. Další šance do poločasu již nebyly k vidění. Hra byla spíše vyrovnaným bojem, což se na menším hříšti s UMT dalo očekávat.

Ve druhém poločase přecházeli hosté z jisté obrany čím dál častěji do nebezpečných protiútoků. V 70´ se výborně hrající “Sheri“ po narážečce ocitl sám před domácím gólmanem, ale ten jeho střelu akrobatickým zákrokem vyrazil. V 79´po sérii rohových kopů hostí, vyplývající se stupňovaného tlaku, Jirka „Chyba“ Rousek chytrým lobem z levé strany pokutového území srovnal stav utkání. V této době byli hosté lepším mužstvem, což nažhavení domácí chvílemi nemohli unést a uchylovali se, k někdy až zákeřným zákrokům. Klánovičtí se nesnížili k oplácení a snažili se zvrátit utkání na svou stranu.

Pak ale přišla smolná 84´kdy se pod tlakem hrající domácí osvobodili dlouhým nákopem a jediný dobíhající útočník zamotal klánovickým zadákům hlavu. Těm se nepodařil odkop ani na třetí poklus a nakonec smolně napálili míč do vracejícího se Jirky „Chyby“ a od jeho břiších svalů se míč odrazil nešťastně za brankovou čáru. Hosté se snažili dalším náporem o vyrovnání, čímž ale umožnili dva nebezpečné brejky domácím. Konec utkání byl již z obou stran nervózní a tak nakonec zůstaly všechny body v kopci pod Vojenskou nemocnicí.

Domácí tým Střešovic byl v utkání jasným favoritem, vždyť v podzimním měření sil nastřílel v Klánovicích 6 branek. Nyní ale zasluhují klánovičtí borci i přes prohru pochvalu. Zejména bojovnost na neoblíbeném umělém povrchu a evidentní snaha po zisku bodů, jsou příslibem do dalších bojů o záchranu v soutěži. Vyvarovat se obraných chyb, jako té před druhou brankou soupeře, mohl být z utkání minimálně bod. Příslibem do budoucna by mohl být zájem hráčů zapojit se do bojů prvního týmu. Příkladem je Tomáš “Žaty“ Žatečka který odehrál na postu levého beka celé utkání. Doufejme, že jej budou následovat i další odchovanci klubu. Své místo by na hřišti jistě měli. Přejme si, aby pracovní povinnosti umožnily i další starty Milana  „Sheriho“ Štěrby, jehož výkon byl motorem celého mužstva.

V příštím zápase hostí FK Klánovice 1.4.2012 od 16:30 hod. na domácím hřišti Sokol Trója, který v tomto kole vyhrál v Řepých 2:0. Největší konkurent Klánovic v bojích o udržení, Slavoj Podolí „B“, přehrál ve velkém stylu Sokol Lipence 6:3 a zvýšil svůj náskok na 4 body.