15. kolo: Klánovice "B" - Nusle "B" 1:3

17.05.2013 08:05

branka: M. Žatečka

Plni odhodlání odčinit předchozí špatné jarní výsledky jsme vstoupili do sobotního domácího utkání s Nuslemi. Možná to bylo přemotivovaností, možná špatnou koncentrací na zápas, ale už v úvodních minutách jsme si utkání pěkně zkomplikovali. Hosté vyslali dlouhý pas za obranu, naši beci nestihli pohyb jejich útočníka a ten se zničeho nic řítil sám na klánovickou svatyni, střeženou Martinem Vodičkou. Ten bohužel špatně odhadl situaci, s nuselským strikerem se nepáral a nabral ho přes nohy bez míče s takovou elegancí, za kterou by se nestyděl ani mistr skluzu Tomáš Řepka. Arbitr bez zaváhání vytáhl kartu barvy červené a tak před námi bylo 90 minut hry o deseti. Do brány si stoupl Matěj Kubíček a jelo se dál. Celý první poločas se nesl v duchu naší organizované defenzivy a občasných protiútoků. Slibnou šanci měl na kopačce Michal Lorenc, ale zřejmě špatně obul a tak se šlo do šaten za bezbrankového stavu.

Druhá pětačtyřicetiminutovka už přinesla více vzrušení. Do vedení jsme šli my, po nádherné akci, kdy si ve stylu „já na bráchu, brácha na mě“ poslali patičkou míč sourozenci Žatečkové a starší z nich levačkou nekompromisně poslal kulatý nesmysl do sítě. Poté však už začala být znát nevýhoda jednoho hráče v poli v náš neprospěch a nuselšt toho využili bezezbytku... Stav otočili dvěma umoulousanými dorážkami a ke konci zápasu, když už se hrálo vabank nás dorazili třetí trefou z brejku. Všichni ovšem po utkání uznali, že by mu mnohem více slušela remíza a že nás opět srazilo do kolen špatné zakončení.

Netřeba ovšem klesat na mysli, jarní sezona je sice už asi ztracená a první místo na hony vzdálené, ale to neznamená, že bychom měli zbývající zápasy vypouštět! Chce to jedno jediné šťastné vítězství a zase se probudíme, věřte mi. Třeba už tuhle neděli v Malešicích v 17:00.

Matěj Nejedlý