16. kolo: Řepy - Klánovice 3:2

11.04.2012 10:56

Góly: Fíla, Jirka Rousek

Třetí kolo jarní části soutěže odehrál náš A tým o Velikonoční neděli na umělé trávě ve Zličíně. Domácí Sokol Řepy byl před tímto kolem na jedenácté příčce tabulky s 15 body. V podzimním utkání s tímto soupeřem jsme uhráli remizu 2:2, když oba góly jsme obdrželi těsně před koncem utkání.

K zápasu hraném od 10:30 hod. dorazilo jen jedenáct hráčů našeho celku! Poprvé za áčko nastoupila nová posla do útoku Jirka „Novis“ Novák.  Teplota okolo 0°C a chladný vítr z plání od letiště, který přivál chvílemi i sněhové vločky, úrovni utkání kvalitu nepřinesl. Hra byla spíše bojem o každý metr hřiště. My jsme hrozili převážně z autů „Novise“, kdy po jednom z nich Machy hlavou těsně přestřelil branku. Pak ale přišla 33 minuta a trestný kop z cca 25 metrů ve středu hřiště. Míč si postavil „Fíla“, který ani s přibývajícím věkem neztratil razanci ve své levačce, a nechytatelnou ranou podél zdi rozvlnil branku domácích. Ti byli brankou zaskočeni a do poločasu jsme je již k ničemu nepustili.

Druhou půli se domácí snažili zvýšit tlak, ale žádnou gólovku si nevytvořili. V 54´ ale z nenápadné akce přišel centr s levé strany a domácí útočník přes naše stopery vyrovnal na 1:1. Poté se opět bojovalo převážně ve středu hřiště a domácí měli více ze hry. Šimona v brance ale z žádné velké šance neohrozili. V 67´, jinak k naší škodě dosti nepřesný mladý rozhodčí, nařídil zcela po právu další trestný kop asi 2 metry za pokutovým územím. U míče se chvilku domlouval úspěšný exekutor trestných kopů „Fíla“ s Jirkou Rouskem. K překvapení domácích vystřelil na branku „Chyba“ a technická střela po teči zdi skončila v síti bezmocného domácího gólmana. Domácí odpověděli zvýšeným tlakem. My jsem hrozili z brejků, kdy střela při jednom z nich z kopačky „Novise“ skončila těsně vedle domácí tyče. Když už vše vypadalo, že si z větrného Zličína odvezeme všechny body, tak rozhodčí nařídil v 90 minutě trestný kop z nebezpečné vzdálenosti 20 metrů. Domácí hráč tvrdou ranou obstřelil spoluhráče ve zdi a razantně kopnutý balón zapadl těsně vedle tyče – 2:2.

Po signalizaci sudího, že nastavuje 4 minuty (neznámo proč ?), tak jsme se začali obávat i o remizu. Nastřelený míč do našeho pokutového území jsme ve třetí minutě nastavení nedokázali rázně odkopnout a po třech šprajcech domácí dotlačili silou vůle míč do branky. Ztratili jsme tak v podstatě vyhrané utkání. Domácí měli ke konci zápasu větší hlad po vítězství a my jsme zbytečně podlehli obavě o ztrátu bodů. Obávám se, že na slabšího soupeře v této soutěži již nenarazíme. Z porážky nutno vinit ale především také hráče, kteří na utkání vůbec nedorazili. Výměna vyčerpaných fotbalistů za čerstvé by možná změnila styl naší hry. Byť taktické střídání ke konci zápasu by zcela jistě eliminovalo nápor domácích a pak lze jen spekulovat, zda by výsledek nebyl jiný.

Sestava: FK Klánovice:  Šimon – Ivan, Vóďa, Štefan, Fíla – Machy, Radek Polák, Dino, J. Rousek – Novis, Standa.

Sepsal: Richtr M.