16. kolo: Klánovice - Březiněves 5:3

27.05.2013 08:10

Góly: Houžvička 2, Mirovský 1 a 2 vlastňáky soupeře

Předposlední zápas jarního kola se konečně klukům ze starší přípravky povedl.Počasí sice vůbec nepřipomínalo blížící se léto, ale kluci se i přes nepříznivé podmínky dokázali kousnout a zápas dotáhnout do vítězného konce. Ale nepředbíhejme událostem a pojďme se podívat na vývoj zápasu.

V první čtvrtině se objevilo poměrně dost gólových šancí, které ale nebyly proměněny . Měly jsme dokonce možnost dvakrát po sobě z rohových kopů předvést, že umíme střílet, leč štěstěna nám nepřála. Šmerda měl ideální gólovou šanci- sólový běh s míčem přes půli -kterou také neproměnil. Soupeři se také snažili a pokoušeli se nás překvapit nějakým gólem , ale Pepa Špitálský předváděl pěkné zákroky jako skutečný profesionál. Až ke konci čtvrtiny po nádherné přihrávce Deutsche dal první vedoucí branku Mirovský.

Druhou čtvrtinu začali soupeři hrát důrazněji a hned v prvních minutách hry odpověděli na vedoucí branku a srovnali stav na 1:1. Hned nato stříleli znovu, ale poněkud smolně do naší brány a my jsme vedli 2:1. Po několika chybách v obraně dal Nejedlý nádherného angličana, ale bohužel do naší brány. Chvílemi to tak vypadalo, že si hráči popletli strany:-). Stav po druhé čtvrtině byl tedy nerozhodný 2:2.

Třetí čtvrtina začala nádhernou akcí Zdražila, který ukázal, že patří k našim nejlepším obráncům. Ale chybami se člověk učí a stačí malá nepozornost a gól je v brance-tentokrát u nás. Naštěstí šla kolem paní Gábina se svým pejskem a poradila Houžvičkovi: „ Šoupni ho tam! „ A střelec Houžvička dal do prázdné branky srovnávací gól. A protože jsme měli rozkaz od trenéra porazit Březiněves, tak za chvilku tam Houžvička šoupnul ještě jednoho góla a vedli jsme 4:3.

V poslední třetině si do hlediště sedl náš nejvěrnější fanoušek bígl Fanda, který klukům fandil jak o život . Po chybě soupeře, kteří si dali opět vlastňáka , jsme zvítězili 5:3. Hurá!

AŤ ŽIJE FOTBAL!!! Sportu zdar!                       A.Nejedlá