17. kolo: Klánovice "B" - Dolní Počernice "C" 6:0 (2:0)

27.05.2013 13:55
branky: M. Lorenc 3x, T. Lorenc, M. Fuchs, Svoboda

Pravá anglická sobota. Tak nějak by se dalo pojmenovat poslední utkání klánovického béčka na domácí půdě. Za mírného deště vstoupila do zápasu totožná sestava, jako v Malešicích, s výjimkou brankáře – této role se zhostil matador Jarda.
Podzimní setkání v Počernicích skončilo lépe pro soupeře a nás stálo pozici půlmistra, měli jsme jim teda opravdu co vracet. A bylo to hned od začátku znát. Lepší držení míče, nebezpečnější útok a pevnější defenzíva – to všechno nám přineslo poločasové vedení 2:0 o které se postarala naše útočná tykadélka, bratři Lorencové. A také gólman Jarda, který působil místy až podezřele jistě.
Druhá polovina přinesla ještě hustší dárek z nebes a hlavně ještě další 4 branky v síti soupeře. Za zmínku stojí zejména souhra nejmladšího trojlístku na place – Nejedlý, Fuchs, Lorenc, který vypadal přibližně takhle: www.youtube.com/watch?v=nOFTy5uG8YI.
Velmi nostalgický byl zápas pro našeho středopolaře Davida Malého, jehož se Stevenem Gerrardem nepojí jenom číslo 8 a u nějž není vůbec od věci použít slovo legenda klánovického fotbalu. Tímto mu všichni děkujeme za všechny jeho nachozené kilometry v zápasech a všech jeho (minimálně) 10 gólů v průběhu mnoha let.
Poslední zápas probíhající sezony je na programu v sobotu ráno v Záběhlicích, tak snad se rozloučíme dobrým výkonem a opět třemi body.
Matěj Nejedlý