17. kolo: Lochkov - Klánovice 0:3 (0:1)

15.04.2012 12:16

Branky: Honza „Dino“ Vojtíšek, Honza „Katy“ Katuščák, Standa Škvor

Pro první jarní body jsme museli dojet do krásného fotbalového areálu v Lochkově (mezi Radotínem a  Barrandovem). Úzký, lépe řečeno, velmi tenký kádr, se nám na poslední možnou chvíli rozrostl o z Újezdu hostujícího Jirku Fučíka zvaného „Fugas“, který se hned chytil na levé straně obrany. Další velmi výraznou posilou pro tento a bohužel už jen jeden zápas, byl náš odchovanec Honza „Katy“ Katučšák. Ten si odskočil z angažmá v Premier League. Zraněná záda nepustila do brány Šímu. Citelným oslabením se zprvu zdála být neúčast stopera Štefana pro pracovní vytížení, ale velmi zdatně ho nahradil, stále rychlý a po celý zápas velmi dobře hrající, Ráďa Polák.

Velmi důležitý moment zápasu se odehrál ještě před výkopem. Kapitán „Vóďa“ vyhrál u rozhodčího  los a tudíž si mohl volit, zda si vybrat stranu, nebo rozehrávku. Volba protivětrné strany se ze strategických důvodů ukázala pro vývoj utkání jako velmi důležitá. Jak už bývá v této jarní sezóně při našich zápasech zvykem, utkání řídila trojce mladých rozhodčích. I pod bedlivým dohledem delegáta PFS pana Kutila, opomněl hlavní arbitr udělit domácím borcům, při odpískaných hrubých faulech zezadu, nebo pokusech o roztrhání našich dresů, žluté karty. Zato v rozmezí 27 – 30 minuty jsme viděli tyto barevné kartonky my, a to hned tři (oprávněně). Ve 31´ zahrávali domácí za hranicí šestnáctky trestný kop, ale náš gólman míč letící přesně do levé šibenice konečky rukavice vyškrábl na roh. Ve 34´ „Vóďa“ chytře rozehrál trestný kop z půlky hřiště po pravé lajně na „Katyho“, ten se s lehkostí prosmýkl okolo domácího beka a nádhernou zpětnou přihrávkou našel volného „Dina“, který nezaváhal 0:1. Pět minut před koncem prvého dějství se po naší minele dostal do úniku nejlepší střelec domácích v této sezóně, Václav Jirka.  Po přihrávce na zcela volného spoluhráče, který ze 3 metrů netrefil zcela prázdnou branku, si jistě drbal hlavu, že nezakončil sám.

Udržet vedení do poločasu, kdy se hrálo nejen proti zdatnému mužstvu domácích, ale především proti silnému protivětru, se ukázalo jako klíčové. Taktika do druhé půle byla jasná. Za podpory vichru v zádech, vysílat do brejků naše rychlonohé útočníky „Katyho“ s „Novisem“ a ty navýší brankový účet. Už v 52´šel sám na brankáře z levé strany „Katy“, ale míč skončil vedle branky. Jen o 2 minuty později byl ve stejné příležitosti  „Sheri“, ale míč opět jen těsně minul tyč.  V 61´ musel výtečně hrající „Sheri“ střídat a ve středu zálohy jej nahradil Standa. V 64´zahrávali domácí jen metr za pokutovým územím trestný kop a ten skončil jen centimetr vedle naší brány. V dalším samostatném úniku byl v 77´opět „Katy“, ale jeho střelu tentokrát domácí brankář se štěstím vytěsnil na roh. K dalšímu úniku vyzval „Katyho“ náš gólmánek, který vyhodil balón rukou, ala Ivo Viktor a větrný poryv míč zavál až na polovinu soupeře. „Katy“ měl ale zase smůlu.  Domácí zahrozili jen střelou hlavou, která lízala břevno naší branky. Brejková taktika slavila úspěch ale až ve 43´, kdy utekl, tentokrát po pravé straně, nejrychlejší muž na hřišti „Katy“, zesměšnil domácího stopera a rozvlnil brankovou síť podruhé. V poslední minutě zápasu pelášil na branku hostí znovu nepolapitelný „Katy“. Tváří v tvář brankáři ovšem nesobecky přistrčil míč nevídaně sprintujícímu Standovi a ten uzavřel účet domácím na 0:3.

Zápas se mírně mladému rozhodčímu vymkl z rukou. Po úvodní benevolenci, zejména k hráčům domácích, si respekt musel složitě budovat zpět. Výsledkem bylo udělení dvanácti žlutých a dvou červených karet, které si rozebrala obě mužstva přesně napolovic. Utkání bylo sice tvrdé, ale žádné záludnosti, či brutální zákroky tam ale nebyly. Domácí si nedokázali ve druhé půli poradit s větrem v zádech hnanými rychlíky hostů a museli se uchylovat k zákrokům za hranicemi pravidel. Pro hojnost  branek ke konci utkání, se do hry nedostal ani připravený Fíla. I když domácí pravděpodobně trochu podcenili poslední tým tabulky, tak to ale nijak nesnižuje náš bojovný a koncentrovaný výkon. Dodržení domluvené taktiky splnilo svůj účel. Negativem utkání  je vyloučení, ale na druhou stranu jako pozitivum musíme brát, že se nikdo nezranil a herně přišlo konečně zlepšení.

Přejme si, aby toto vítězství nebylo jen první jarní vlaštovkou, ale bodovali jsme i v dalších zápasech. Nejblíže je 22.4.2012 nedělní duel doma se Sokolem Lipence od 17:00 hodin..mar.rich.