18. kolo: Klánovice - Lipence 1:7 (1:4)

29.04.2012 13:08

Branka: Jirka Rousek
Sestava:  Šíma – Ivan, Vóďa, Štefan, Fíla – Dino, Dlába, Jirak Chyba, Fugas – Novis, Katy
Střídali: T. Žaty, Standa

     V pátém jarním kole přijelo do Klánovic silné mužstvo Sokola Lipence. Čtvrtý (dnes již třetí) tým 1.B třídy v sestavě s Ivanem Haškem – synem slavného internacionála - nenechal nikoho na pochybách, že čelo sk. A. mu patří právem.
     Domácí sestava, zejména střední záloha se rozpadla ještě před zápasem. Sheri nemohl nastoupit z důvodů povinností u SK Slavia Praha, další skolila zranění. Nastoupit pro svalová zranění nemohli ani velezkušení hráči Ráda s Rendou, jejihž absence na hřišti byla citelná.
     Zápas jsme proti zkušenému soupeři rozehráli výborně. Už v 6´Jirka se Jirka „Chyba“ Rousek hrající netradičně na postu středního tvořícího záložníka, zbavil tří hostujících zadáků a podél brankaře dal jedinou branku domácích. Bohužel hned v 8´kopali hosté roh s levé strany a hostující hráč přeskočil všechny domácí borce a vyrovnal na 1:1. O pouhou minutu později napřáhl Ivan Hašek a přízemní ranou přesně k tyči obstřelil z 20 metů houf hráčů 1:2. V té době byla ale hra stále vyrovnaná a dokonce jsme hrozili z rychlých protiútoků. Ve 20 minutě ale začal úřadovat hlavní rozhodčí Petr Kadlec. Nejprve odpískal k údivu všech domácích penaltu, kdy se při centru z pravé strany do našeho pokutového území skácel Ivan Hašek. Ten si postavil míč a desítku s jistotou proměnil. Ve 24´ rychlý Katy udělal ukázkovou kličku zkušenému stoperovi hostů a tomu nezbylo nic jiného, než ho v malém vápně ukázkově podrazit. Hlavní arbitr se pravděpodobně v té době ještě obával o výsledek utkání a tak místo 1000 % penalty ještě vyčinil „Katymu“, že vše přihrál. „Katy“ bude mít ještě 14 dnů modřinu na koleni po tomto faulu a sudí, který byl jen asi tři metru od incidentu, jako jediný člověk v Praze faul neviděl. I lavička hostů se divila, proč neodpískal jasnou penaltu a nepřidal stoperovi minimálně žlutou (šla dát i červená za falu při vyložené šanci). V této fázi utkání jsme si na chvíli vypracovali i mírnou převahu, která vyústila v tutovou šanci. Ve 29´ šel z levé strany sám na hostujícího gólmana „Novis“, ale trefil jen boční síť. Náš fotbalový nádech ale splaskl v 30´, kdy Šíma nedosáhl na centr a zkušený soupeř chybu okamžitě potrestal 1:4. Do konce poločasu jsme si vytvořili herní převahu i tlak na branku soupeře, ale hlavičku „Vódi“  po rohovém kopu vykopl hráč stojící u tyče z brankové čáry a přímý kop z kopačky Chyby šel jen těsně nad branku.
     Po přestávce šlo domácí mužstvo do boje s tím, že již není co ztratit a pokusí se celoplošným pressingem s výsledkem zápasu ještě něco udělat. Opak byl ale pravdou. Hosté dostávali čím dál tím víc domácí pod tlak, který vyústil v 50´ hezkou brankou na 1:5, kdy si lipenský záložník zpracoval míč na prsou, přistrčil si ho kolínkem a nekompromisně zavěsil. V 56´přidali hosté gól na 1:6 a v 80´po nedorozumění našeho brankáře s obranou uzavřeli skóre na hrozivých 1:7. V 68´ještě Šíma vychytal samostatný nájezd hostů.
     První půli utkání se dá říci, že jsme hostům stačili a vyrovnali se jim i herně. Srazili nás ovšem opět obrané chyby a nepodržel nás ani gólman „Šíma“ na kterého patrně doléhá domácí atmosféra zápasů. Hlavní problém je ale třeba vidět v úzkém kádru mužstva a i přístup některých hráčů k zápasu je podivný. Když hráč, který má nastoupit na 40 minut za vyčerpaného Dlábu odmítne jít na hřiště, je zcela evidentní, že nemá týmového ducha. V zápase se zranili tři naši hráči a nakonec jsme museli dohrávat v deseti lidech. Poprvé se v utkání stalo, že pomezní rozhodčí nepřipustil Jůňu ke hře, protože neměl zapsanou kolenní ortézu v zápise.

     Po ukončení utkání výbor FK Klánovice, s posvěcením našeho šéftréni Milana Štefečka, došel po vzájemné dohodě ke změně na postu trenéra „A“ mužstva. Od úterý 24.4.2012 povede první tým Klánovic Renda. Přejme mu, aby mužstvo podávalo pod jeho vedením lepší výsledky než dosud. Při realitě, kdy ze soutěže budou nejspíše sestupovat tři týmy a ztráta na 11. příčku je propastných 12 bodů, je záchrana v 1.B. třídě spíše jen teoretická. Nic ale není ještě ztraceno, a pokud se bude tým scházet na zápasy v nejsilnější sestavě, nepřijdou další zranění, je možné o záchranu ještě bojovat.

     V neděli 28.4.2012 zajíždí náš tým na trávník lídra soutěže SK Čechoslovan Chuchle, kde od 11:00 hod. nastoupí proti, byť na jaře oslabenému, přesto patrně týmu, který je již jednou nohou v 1.A třídě.
Sepsal: Mar. Rich.