18. kolo: Záběhlice - Klánovice "B" 2:3

03.06.2013 09:21

branky: M. Fuchs, M. Lorenc, Karlos

Počasí posledního jarního utkání jakoby symbolizovalo celou druhou část sezony – mrholení, místy slejvák. Na neutrálním hřišti ve Šterboholech jsme se utkali se suverénně posledními Záběhlicemi.

Oběma týmům už zdánlivě o nic nešlo. Ne nadarmo se ale III. Pražská třída přirovnává bojovností a charakteristickou hrou, kdy nikdo nic nevypouští k anglické Premier League. Soupeř, který se prý poprvé na jaře pořádně „sešel“ nás v začátku utkání lehce zatlačil, brankář Jarda ale nenechával nic náhodě a veškeré nebezpečí zneškodňoval výborným vybíháním a poziční hrou. A dal tím prostor ke zrození se jedné z nejchytřejších asistencí, co svět třetích tříd kdy viděl. Ano, hádáte správně, neskromný autor těchto oblíbených reportáží byl i autorem té nádherně načasované kolmice, se kterou už neměl střelec Fuchs žádný problém a v pohodě jí dopravil do sítě. Do šaten se tedy všichni promočelí aktéři zápasu stěhovali za stavu 0:1.

Po přestávce jsme si opět, jako v celé jarní části, vybrali špatnou patnáctiminutovku a soupeř, který se rozhodně neprezentoval jako tým z chvostu tabulky, dokázal otočit po dvou šťastných gólech na 2:1. Tuhle facku jsme zřejmě potřebovali. Na velmi těžkém terénu jsme konečně začali trochu kombinovat a šance zákonitě přicházely. Vyrovnání nám však paradoxně nabídl soupeř, jehož kapitán ve snaze odvrátit míč na roh hlavičkou orazítkoval vlastní břevno a náš sniper Michal Lorenc neměl s uklizením balonu do sítě sebemenší problém. Charakter našeho mužstva nezná mezí, nikdy nechceme prohrát a ukázalo se to i ke konci sobotního mače. Po několika závarech v pokutovém území míč do brány doklepl střídající žolík Karlos. Zařídil tak Klánovicím tři body a vykouzlil úsměv na tvářích internetovým sázkařům, kteří nám prý před utkáním v hojném počtu věřili.

Sezonu tedy končíme na 3. místě tabulky se skóre 59:30, což značí druhý nejlepší útok i obranu. Byl to rozporuplný rok, který přinesl několik velkých vítězství, ale i pár zbytečných proher. Budeme na něm však stavět, protože progres ve hře byl hlavně na podzim, ale i v několika jarních zápasech znát.

S přáním krásného léta                                                                                                  Matěj Nejedlý