20. kolo: Klánovice - SK Zbraslav 2:1 (1:0)

08.05.2012 19:35

Branky FK Kl.: Vóďa, Novis
Sestava: Šíma – Dino, Vóďa, Štefan, Fíla – Chyba, Ren.Šed., Standa, Fugas – Novis, Jůňa  - střídali: Čenda, Mára Fuky, Šón – připraveni: Ivan, Matouš, JiZi.

     Až třetí domácí jarní klání přineslo několika věrným klánovickým příznivcům výhru. V nedělním utkání jsme přivítali „B“ tým Zbraslavi. Hosté přijeli bez posil svého áčka, které ve stejnou dobu hrálo o postup do Pražského přeboru, a tří disciplinární komisí potrestaných hráčů. Oproti tomu se letos poprvé sešel náš první tým a to včetně dvou opor „B“ týmu Čendy a Máry Fukyho. Jak se dělá radostně sestava, když je z čeho vybírat – bohužel letos poprvé !!! Zkouškou prošlo i nové zavlažovací zařízení našeho správce Pepíka Horáčka. Ten pokropil hrací plochu dešťovou přeháňkou před zápasem i v poločase, skoro jako na Nou Campu.
     První dvacetiminutovka zápasu byla bez vyložených šancí na obou stranách, mírnou převahu měl náš tým. Vzrušení přineslo jen ve 21´Standovo taktické přidržení dresu unikajícího hostujícího útočníka, které bylo po právu ohodnocenou žlutou kartou. Náš postupný tlak vyvrcholil ve 30´přímým  kopem od levé postranní čáry, kdy Standa posadil balón na hlavu nejvýše, na penaltě vyskočivšího stopera „Vódi“, který nekompromisně otevřel skóre 1:0. O tři minuty později kopal z druhé strany trestňák „Fíla“ a levačkou jen o milimetry minul šibenici hostující branky. Do poločasu stála za zmínku již jen křížná střela „Novise“, která šla jen těsně vedle levé tyče. Do kabin jsme šli s pocitem lepšího týmu.
     Ve druhé půli vystřídal v 51´ slušně hrajícího „Jůňu“ „Čenda“ Lorenc a vnesl do naší hry oživení v útočné fázi. Naše převaha se zúročila v 54´, kdy Renda Šed. dlouhým pasem vyslal do úniku „Novise“. Ten udělal kličku brankáři na hranici pokutového území, ale zahnal se až k brankové čáře. Zkušeně si počkal na nabíhající spoluhráče, ale k údivu hostů zavěsil míč pod břevno jejich branky – 2:0. V 61´ doplatil na dva nepřesné výroky rozhodčího Šindeláře „Dino“, když obdržel druhou žlutou kartu. Obě napomenutí byla ve férových soubojích, dokonce ten druhý měl být odpískán v jeho prospěch. Od té doby jsme hráli o deseti hráčích. Paradoxně jsme ale byli lepším týmem a hosty jsme přehrávali téměř ve všem. Standu nahradil ve středu zálohy Mára „Fukáč“ a zraněného Rendu „Šón“.  Ve 72´zahrával „Fíla“ tresný kop z naší poloviny. Míč centrovaný křížem přes polovinu hřiště našel naběhnutého Čendu, který postupoval sám na golman, ale jeho lob šel těsně vedle. O minutu později šel sám na brankáře „Novis“, ale dopadl stejně, jako chvíli předním „Čenda“. V 76´ chytil prudký míč k tyči Šíma. V téže minutě Štefan hlavou mířil po trestňáku těsně nad bránu hostů. O pár minut později jsme šli do třetice sami na zbraslavského brankáře. Tentokrát branku minul „Fuky“.  Hosté se ještě nadechli ke krátkému závěrečnému tlaku, ze kterého vytěžili v 88´korekci výsledku, kdy z brankové čáry přihrával jejich útočník na malé vápno, kde stál trestuhodně osamocen jeho spoluhráč a uzavřel skóre utkání na konečných 2:1 pro náš tým.
     Hlavní příčinou našeho vítězství lze vidět především v hráčské účasti. Bojovná nálada panovala již před zápasem a přeplněná lavička byla předzvěstí dobrého výkonu. Po většinu utkání jsme byli lepším týmem a především heroický výkon o deseti statečných zaslouží sklonit poklonu. Doufejme, že účast hráčů bude stejná i v dalších zápasech, i když už po konci utkání se začaly rojit omluvenky. Příslibem ale je chystaný návrat marodů: Ivanáka, Matouše a Jirky Zímy. K dalšímu zápasu zajíždíme v sobotu do Vokovic na Aritmu od 13:00 hodin.
Mar. Rich.