21. kolo: Aritma - Klánovice 4:0 (1:0)

21.05.2012 08:34

Sestava:  David – Jeník, Vóďa, Štefan, Maty – Chyba, Sheri, Standa, Fugas – Jůňa, Šón

Střídali: Ivan za Standu, Fíla za Šóna

21. kolo odehrálo áčko poblíž koupaliště Džbán, ve sportovním areálu SK Aritma Praha, pod zbrusu novou tribunou. Chladné nevlídné počasí nevěstilo pro náš tým nic dobrého. V předzápase porazil „A“ tým Aritmy hostující Kunratice 3:0 a vede tabulku Pražského přeboru o 7 bodu před Bohemians Praha „B“ a má tak nakročeno do divize. Domácí hráči, kteří neodehráli celý zápas za první tým a též všichni náhradnící, nastoupili proti našemu mužstvu. V naší brance se po delší nemoci objevil David Vašíček a delší zápasová pauza na jeho jistotě nebyla nijak znát. Za obdržené branky rozhodně nemohl, padaly opět po našich hrubkách. Na levém kraji obrany se po zranění kotníku vrátil do sestavy „Maty“.

V úvodu zápasu jsme s fotbalovější Aritmou překvapivě drželi krok. Dokonce jsme jako první vypracovali příležitost k ohrožení branky, kdy v 15´ aktivní rychlonohý „Šón“ obešel domácího zkušeného stopera, který jej zatáhl za dres a poslal k zemi. Za cenu žluté karty tak „Šón“ nešel sám na brankáře. Z trestňáku jsme branku netrefili. Domácí vyslali první střelu na naši svatyni až v 17´, ale David míč mířící do šibenice vystrnadil na roh. Druhá šance domácích ve 23´už skončila gólem. Křižný centr našel zcela volného nabíhajícího pravého záložníka a ten prudkou ránou k přední tyči prostřelil Davida. My jsem vyslali první střelu na branku až ve 27´ Matym, ale s tou si gólman hravě poradil. Ve 36´unikl domácí pravý záložník podruhé, ale tentokrát jej David vychytal. Největší naše gólová šance prvního poločasu přišla ve 44´, kdy se do úniku dostal opět aktivní „Šón“. Domácí jej faulovali na hranici pokutového území, při výhodě se míče ujal „Sheri“, ale ten tváří v tvář nechal vyniknout domácího brankáře.

Hra byla v první půli celkem vyrovnaná, domácí byli o něco techničtější, my bojovali a hrozili „Šónem“ z protiútoků. Stínem ale byly opět hádky a výčitky jednoho z našich pleyerů k vlastním spoluhráčům.

Naše naděje na příznivý výsledek uvadla v 53´, kdy domácí předvedli nádhernou kombinační akci na jeden dotek ala „Barca“ a zvýšili na 2:0. O dvě minuty později jsme se dopustili hned tří chyb v řadě a domácí útočník pelášil od půlky sám na Davida, který jej při kličce zachytil rukou. Nařízenou penaltu domácí s jistotou proměnili. V 56´uklouzl bolestivě na vlhkém trávníku „Vóďa“, a stejný útočník běžel znovu sám na Davida, ale ten mu míč tentokrát sebral od nohy. Minutu poté střílel ve slibné šanci Jirka „Chyba“, ale branku přestřelil. V 65´vystřídal Ivan Standu a tři minuty nato šel na hřiště „Fíla“ za zraněného „Šóna“. Při oslabení - ošetřování zraněného „Šóna“, zamířil neobsazený domácí útočník přesně k tyči a uzavřel skóre zápasu na 4:0. My jsme mohli ještě zmírnit porážku dvojitou tutovkou „Sheriho“. Ten obešel dva domácí stopery a snažil se přelobovat vyběhnuvšího domácího brankáře. Ten mu první lob vyrazil zpět k noze a opakovaná střela do prázdné branky skončila, snad i vinou větru, na zadní části břevna. Domácí měli ještě šanci zvýšit vedení ve 72´, kdy zahrávali přímý volný kop z nebezpečných 20m. Přesně mířenou střelu okolo zdi, která směřovala přesně do levého spodního růžku naší branky, ale David nádherným skokem vyrazil. Dvě střely domácích ještě tečovaly naše tyče.

Do 53´ jsme byli domácím téměř rovnoceným soupeřem, ale poté už jsme díky vlastním chybám tahali za kratší část provazu. Domácí byli s přibývajícími minutami lepší i po fyzické stránce. Opět nám chyběl třetí náhradník a tak musel utkání dohrávat „Vóďa“ i se zraněním a jeho start v nejbližších utkání je tak vážně ohrožen.

Nejbližší utkání hrajeme 20.5.2012 od 17:00 hodin na domácím pažitu proti rezervě přeborového Radotínu. Pro diváky může být tento mač jako rozcvička před večerním hokejovým finále u „Křížků“.

mar.rich.