21. kolo: Uhříněves - Klánovice 3:7 (1:3)

27.05.2013 09:49

Branky: 4 x Bílý, Tumpach, Horák, Kouřil

Zápas s Uhříněvsí byl pro nás hodně důležitý z hlediska udržení si krásného třetího místa v tabulce. Uhříněves je jedním z mnoha týmů, které nám dýchají na záda s odstupem pár bodů. Výsledek, i když na konci vypadal jednoznačně se netvořil zas až tak lehce a jednoznačně. Už před zápasem dvě špatné zprávy… počasí ošklivé ( déšť a vítr) a navíc umělá tráva druhé generace a malé hříště… Vzhledem k počasí byla umělka lepším řešením, jelikož bychom se brodili v bahně, ale kluci si prvních 15 minut zvykali na odskoky míče a na to, že každý delší míč sbírá brankář soupeře…

Začátek, jak bylo uvedeno, byl jasně v režii soupeře…byl rychlejší , agresivnější a docela hezky kombinoval.. my naopak pasivní a všude pozdě.. vyvrcholením černé čtvrthodinky pak byla standardní situace soupeře. Přímý kop na který Kuba bohužel nedosáhl a 0:1… hned nám bleskl v hlavě Újezd, kde jsme na podobném rozměru hřiště na podzim totálně vyhořeli. Naštěstí se zlepšil náš pohyb a důraz a začali jsme si vypracovávat šance do , kterých se postupně dostali Kuba Svoboda a Pepa Bílý. Pepa si dvakrát přeměřil postavení branky , když minul, ale pak se rozhodl zápas otočit a čistým hattrickem otočil do poločasu na 3 : 1. Všechny tři branky si byly hodně podobné.. Pepa dostal balon do běhu, proběhl obranou a z hranice vápna prostřelil brankáře po zemi…

O poločase jsme kluky nabádali k aktivitě a zodpovědnosti, abychom si zápas nezkomplikovali. Podařilo se a chvilku po začátku druhé půle přišel nejhezčí gól zápasu.. pro změnu Pepa J dostal míč křižnou přihrávkou na pravý roh vápna a jeho pověstnou dělovkou prostřelil polovysokou ranou brankáře.. to se fakt nedalo chytit J. 4 :1 už bylo docela komfortní a neštěstí jsme nepřestali hrát. Další tři naše branky padly z levé strany, kterou jsme správně začali využívat, jelikož tam bylo více volného prostoru. Nejprve Sebastian zasekl míč na vápně do protipohybu obránce a strřelo po zemi prostřelil brankáře, který si sice na míč sáhnul , ale už nestačil vyrazit 5-1.  Malinko jsme polevili a nechali soupeře hrát… Honza Kučera nestačil ve sprinterském souboji útočníkovi a ten podél Kuby snížil na 5-2.

Naštěstí se nám podařil hned kontr a opět zleva zvýšil naše vedení Martin Horák, kterému soupeř nechal hodně prostoru a on měl čas přehodit brankáře 6-2. Malinko jsme zpřeházeli sestavu a na levé křídlo vysunuli Martina Kouřila, který do té doby spolehlivě hrál na stoperu. Jeho aktivita na soupeře platila, dostával obránce pod tlak. Sedmý gól vstřelil Martin Kouřil, když přesprintoval obránce a podél padajícího brankáře zvýšil na 7- 2.

Korekce na 7- 3 přišla po naší slabší chvilce v závěru, kdy jsme začali hrát trochu neorganizovaně a bez důrazu.

Celkově je na místě kluky pochválit. Šli cílevědomě za vítězstvím.

Doufáme, že zvládneme poslední dva těžké zápasy a udržíme pěkné třetí místo… Přijďte nám fandit J