3. kolo: Chodov B - Klánovice B 2:5

25.09.2012 15:14

Branky: 2x T.Žatečka, 2x Zajíček, M.Žatečka

První venkovní utkání této sezony odehrálo béčko v neděli odpoledne na Chodově. V útulném areálku a za příjemného počasí vběhla na trávník tato sestava: Malý – Třešňák, Prošek, M.Kubíček, T.Kubíček – T.Žatečka, Fuchs, T.Lorenc(Svoboda), M.Žatečka – M.Lorenc(Nejedlý), Záruba(Zajíček).
 Do první půle jsme vtrhli jako uragán a záhy jsme si díky skvělému napadání vytvořili spoustu šancí na ohrožení branky. Bohužel se místo gólových hodů dočkali diváci pouze festivalu zahozených šancí a mnohokrát jsme mohli vidět utrápený výraz v očích hráčů i samotného trenéra. Za zmínku stojí mimo jiné tyčka Lorence mladšího či stoprocentní selhání před prázdnou bránou dalšího z bratrů Lorencových, tentokráte staršího a zároveň kapitána Tomáše. Všem se hodně ulevilo, když jsme se po nenápadné, leč krásné akci ujali vedení zásluhou Tomáše Žatečky a do šaten jsme tedy bohudík šli alespoň s jednobrankovým náskokem.

Druhá polovina zápasu přinesla větší vzrušení v obou šestnáctkách a konečně také větší přesnost v zakončení klánovického celku. Po chybném vyražení míče brankářem domácích znovu skóroval Tomáš Žatečka a tato branka nás snad definitivně uklidnila. Záhy přidal po velmi neortodoxním voleji, který by se v „Borci na konec“ rozhodně neztratil další gól Martin Žatečka a tím utkání v podstatě rozhodl. Vystřídavší borec z áčka Venca Zajíček pak ještě v závěru potvrdil svou kvalitu, přidal dvě branky a myslel si i na hattrick. Zřejmě však zvítězila jeho soudnost a bohužel nám tak do naší kasy nepřidá větší peněžní obnos za tři branky. Velká škoda pro našeho skvěle chytajícího a obranu organizujícího brankáře Davida Malého, že jsme po dvou individuálních chybách dovolili v závěru domácímu týmu snížit a pokazili jsme mu jeho vysněný „shootout“. Mimochodem, David byl třetím gólmanem, který za nás nastoupil v této sezoně, což dává lehkým výpočtem průměr jednoho brankáře na utkání. Pokud budeme takovýmto způsobem pokračovat, jistojistě si zasloužíme nějaký zápis v knize rekordů.

Příští kolo hrajeme venku s Hrdlořezy, tak doufám, že nám budete držet palce a, že my vás potěšíme další výhrou, tentokráte jistě s čistým kontem.
S úctou, Matěj Nejedlý