4. kolo: Radlice - Klánovice B 2:3 (0:2)

25.09.2011 19:48

Góly: Lukáš Kolátor, Marek Fuchs, Martin Žatečka

Opět v dopoledních hodinách a opět venku se představilo naše béčko. Sestava byla následující:  Novák – Třešňák, J. Kolátor, M. Fuchs ml., Malý (Nejedlý) – Čapek, T. Žatečka, T. Lorenc, M. Žatečka – L. Kolátor (M. Fuchs st.), Záruba. Tým, který se stále sehrává za pochodu a který stále čeká na první výhru, se tentokrát přijel poprat o 3 body do Radlic. Soupeř měl sice před zápasem v tabulce o 5 bodů více než my, ale zároveň skončil loni poslední, takže jsme moc nevěděli, co nás čeká.

První poločas začal pro náš tým celkem dobře. Aktivní hrou a napadáním si Klánovice vytvořili několik šancí a jednu z nich po samostatném úniku proměnil Lukáš Kolátor. Poté sice domácí zlepšili svou hru a také si vytvořili několik příležitostí, ale do dvoubrankového vedení jsme šli stejně my, zásluhou se štěstím proměněného pokutového kopu, který kopal náš skvělý střední obránce Marek Fuchs. Do poločasu v tu chvíli scházelo jen několik desítek vteřin, tudíž se do šaten šlo za stavu 0:2.

Říká se, že fotbal nemá logiku. To hned několik vteřin po začátku druhé půle demonstrovali naši slavní plejeři, jmenovitě nová posila Čapek, která poslala nádherný dalekonosný lob přímo pod břevno nešťastného brankáře, jenže si bohužel asi spletla strany a rázem to bylo už jenom o gól. Jak to tak bývá, taková branka mužstvo rozhodí a to se také stalo. Po sérii individuálních chyb domácí vyrovnali a už se zdálo, že zápas zase skončí fiaskem. Béčko ovšem ukázalo, že není na místě ho odepisovat, přidalo na důrazu a přesnosti a výsledkem byla doslova vydřená branka Martina Žatečky. V závěru už naše mužstvo ukázalo psychickou vyzrálost a nedovolilo soupeři ohrozit svojí bránu.

Zápas tedy skončil 3:2 a béčko si tak mohlo poprvé zařvat vítězný chorál. Doufejme, že to nebylo naposledy a že si to zopakujeme už příští zápas, který se hraje doma příští sobotu od 16:00. Věřím, že se tam sejdeme ve velkém počtu, jako tomu bylo minule. Fotbalu (a zvláště tomu klánovickému) zdar!

Matěj Nejedlý