5. kolo: Dolní Počernice - Klánovice 1:8

07.10.2012 10:14

V tomto kole se na naše klánovické borce ze starší přípravky usmálo štěstí a vyhráli zápas s Dolními Počernicemi vysoko 8:1. Hned v úvodu potvrdil svoji letošní formu Šmerda, který bez varování zaútočil na soupeřovu branku a zařídil vedení našemu mužstvu. Hned po něm vsítil gól Houžvička, který byl loni vyhlášeným střelcem Klánovic. První třetina skončila dvoubrankovým náskokem pro Klánovice a trenéři byli celkem s výkonem hráčů spokojeni, i když tomu jejich výraz nenasvědčoval :-)

Druhá třetina byla asi nejlíbivější a to jak po stránce technické- kluci nádherně přihrávali a kombinovali hru přesně dle instrukcí našich trenérů, tak i po stránce gólové.

Tato třetina patřila Tomášovi Mirovskému, který soupeřovu bránu obstřeloval jako z kanónu...

Nakonec po sérii nádherných, ale neúspěšných střel zakončil jedním gólem a vedení našeho mužstva se tak posunulo zase o kousek dál. Nutno podotknouti, že krásných zákroků zde bylo nepočítaně- asi nejvýraznější byl v obraně Jonáš Zdražil, který je sice v soukromí velmi tichý,

zato na hřišti je jako uragán a jeho kličky soupeře zcela ohromily.

Na konci druhé třetiny nás soupeři postrašili krásným gólem a snížili tak vedení na 1:3. Ještě několikrát svými střelami ohrozili naši svatyni, ale náš brankář Špitálský vždy pohotově zasáhl.

Ke konci této třetiny však zasáhl opět Houžvička a posunul vedení Klánovic na 4:1. Vaněk ještě několikrát zasáhl v obraně a nedovolil tak soupeři takřka žádnou akci v našem gólovém pásmu.

Třetí třetina byla už jen kanonádou gólů a to doslova. Již zmiňovaný Zdražil kličkoval mezi soupeři jako Payol z „ Barči „ a do toho stříleli Houžvička  a Mirovský- oba dali po dvou gólech a navýšili tak vedení na nádherných 8:1!

Kluci si zasloužili pochvalu jak od trenérů, tak od přítomných rodičů a jistě dostanou nějakou sladkou odměnu. Sportu zdar! A.N.