5. kolo: Klánovice B - Praga B 2:0 (0:0)

03.10.2011 11:02

Góly: Svoboda, Jakub Prošek

První říjnová sobota se v Klánovicích už tradičně nesla ve znamení fotbalu. Po dvou venkovních zápasech, ve kterých si béčko nevedlo zle (4 body) se naši hráči představili konečně v domácí aréně. A to v následující sestavě: Novák – Třešňák, J. Kolátor, Fuchs, Nejedlý – M. Žatečka, M. Lorenc (Prošek), T. Žatečka, Svoboda – L. Kolátor (Záruba), Malý.

První půle nebyla z naší strany vůbec zlá. Vypracovali jsme si několik šancí, zejména L. Kolátor hýřil aktivitou a měl na svém kontě několik střeleckých pokusů. Bohužel ani jedna šance neskončila golem. Naopak párkrát zahrozila podceňovaná Praga (poslední místo v tabulce) a po několika závarech jsme museli uznat, že první půle skončila zaslouženě remízou 0:0.

Po pauze a vystřídání našeho nejaktivnějšího střelce kvůli zranění nohy jsme se paradoxně zlepšili a rozkouskované utkání plné chyb hlavního rozhodčího, který zápas evidentně psychicky nezvládal jsme začali ovládat. Béčko se hnalo do protiútoků a jeden z nich se štěstím proměnil velmi aktivní levý záložník Jakub Svoboda. Po této brance a jednom z mnoha sporném odpískání – neodpískání faulu se utkání už totálně zvrhlo a chvílemi se zdálo, že nejde o fotbal, ale o diskusní kroužek mladých šachistů. Nicméně fotbalová kvalita byla stále na naší straně a v závěru pojistil naše vedení po krásné akci Jakub Prošek. Do konce zápasu se už nic zajímavého nestalo a tak se béčko zaslouženě radovalo z prvního čistého konta v sezoně a z dalších tří bodů za výhru 2:0.