5. kolo: Klánovice - Dolní Počernice 7:0 (4:0)

08.10.2012 08:36

Branky: 2x Bílý, 2x Šmákal, 2x Svoboda, Bareš

Vstoupili jsme do dalšího zápasu s jasným cílem prodloužit sérii vítězství. Soupeř figuroval v tabulce za námi, ale byli jsme si vědomi, že bez pokory a bojovnosti úspěšní nebudeme. A přesně to ukázalo prvních pět minut zápasu, kdy jsme se nedostali skoro přes polovinu hřiště, spali jsme, hra byla z naší strany mdlá a chaotická. Naštěstí jsme se včas probrali, začali jsme kombinovat a využívat naší hlavní síly, což je útok. Zpočátku jsme se zastřelovali a spálili tři vyložené šance , ale už to byl náznak toho, že máme zápas pod kontrolou.

První dvě branky byly v režii Míši Famfulíka, při první krásnou dlouhou přihrávkou v 11. minutě uvolnil Matěje Šmákala a ten se tváří v tvář brankáři soupeře nemýlil a v druhém případě, o 3 minuty později, si to samé zopakoval s Pepou Bílým, který po jeho uličce prošel levou stranou vápna a nekompromisně prostřelil brankáře. Začali jsme se hýbat a kombinovat a na naši hru se dalo docela hezky koukat. Parádní „sedmiminutovku“ zakončil po narážečce Šmakyho krásnou střelou z vápna Tonda Bareš. Vedení 3-0 nás malinko uspalo a hned se to projevilo na výkony… vše statické s řadou nepřesností…. Do poločasu se nám ale podařilo ještě zvýšit, kdy po akci Matěje Šmákala dorazil do prázdné branky Kuba Svoboda.

Do druhého poločasu jsme chtěli vstoupit aktivně a zahrát si fotbal. Začátek tomu i nasvědčoval a hned ve 3.minutě po krásném vysunutí skóroval Pepa Bílý. Pak ale přišla nejhorší fáze zápasu, přestali jsme se hýbat, nabízet fotbalu z naší strany chyběl nápad a rychlost… nikdo neměl motivaci s tím něco udělat. Nastřelili jsme sice 2 břevna (Bílý a Rut) ale jinak jsme byli bezzubí. Každý se snažil řešit vše individuálně namísto kombinace.

Konec zápasu jsme naštěstí opět přidali. Krásný průnik Kuby Svobody skončil faulem v pokutovém území a sám Kuba penaltu proměnil. Nejkrásnější akce předcházela poslední brance ve 30.minutě druhého poločasu.. v běhu putoval velmi rychle míč po ose Svoboda, Bílý, Šmákal a posledně jmenovaný s přehledem sám před brankářem proměnil.
Zápas ukázal, že jdeme výkonnostně nahoru. Kluci začínají stále více kombinovat a hra má již hlavu a patu. Dokážeme si vytvořit mnoho šancí a už je začínáme proměňovat. Zkrátka , jsme na dobré cestě.
Čekají nás teď 3 zápasy se soupeři z první poloviny tabulky, které nám jednoznačně ukážou, jak na tom opravdu jsme. Jsme připraveni bojovat a uspět!!!