5. kolo: Lipence - Klánovice 5:2

22.09.2011 16:10

Góly: Vojtíšek, Dlabal

K dalšímu zápasu jsme vyrazili na hřiště Lipenců, kde jsme se chtěli ukázat v dobrém světle a konečně si připsat tři body. Že to nebude úplně jednoduché, bylo jasné už při pohledu na rozsáhlou marodku, díky které jsme na zápas vyjeli pouze v jedenácti lidech. Celé utkání tak musel absolvovat Dlába, který měl po zlomenině za sebou teprve jeden trénink, Šafi, nemocný Váňa (žokej) nebo koleno doléčující Vóďa.

Přes všechny komplikace se pro nás úvod zápasu vyvíjel dobře a po Chybově (Jirka Rousek) dobře zahrané standardce jsme se dokonce Dinovou zásluhou dostali do vedení. Bohužel naše radost neměla dlouhého trvání, po nedorozumění mezi obranou řadou a gólmanem si soupeř vykoledoval přímý kop z hranice velkého vápna, který kapitán domácích proměnil. Netrvalo dlouhou a bylo ještě hůř. Velmi dobrý křižný pas za naší obranu si krásně zpracoval jeden z útočících hráčů a pohotové zakončení znamenalo druhou branku v naší síti.

Po změně stran jsme začali soupeře přehrávat, čímž jsme si vytvořili soustavnější tlak, který však k vyloženým šancím nevedl. Lipence hráli zataženě, ale koncentrovaně. Zápas rozhodly dvě penaltové situace, nejdříve jedna neodpískaná ve vápně Lipenců, kdy rozhodčí faul neviděl a nepomohla mu ani signalizace pomezního. Na druhé straně už se penalta pískala, nutno podotknout, že oprávněně. Brakář Vendel po zbytečné zasekávačce přišel o míč a následným skluzem zfauloval útočníka. 3:1. I po třetí brance pokračoval náš tlak, ovšem brejky domácích byly stále nebezpečnější a patnáct minut před koncem dokázali jeden z nich využít. Nesložili jsme ale zbraně a Dlába v zápětí snížil na 4:2. To ale bylo z naší strany vše, naopak s konečným hvizdem přišla ještě jedna trefa Lipenců a zápas tak skončil 5:2.