6. kolo: Nusle "B" - Klánovice "B" 1:0

16.10.2012 15:48

Poměrně chladné, ovšem pro fotbal ideální počasí přivítalo v neděli odpoledne doposud neporažené klánovické béčko na Praze 4 v Nuslích. Na plochu vyběhla již tradiční jedenáctka ve složení: Kolátor – Třešňák, M.Kubíček, Prošek, T.Kubíček – M.Žatečka(Nejedlý), Fuchs, T.Lorenc(Svoboda), T.Žatečka – Záruba, M.Lorenc.

Možná, že jsme soupeřovi síly podcenili. Možná, že za něj nastoupili někteří hráči z áčka... Ať tak či tak, ze začátku utkání nás předčil ve všech možných herních činnostech. Důraz, napadání, přesnost v rozehrávce – tím vším nás Nusle zatlačili na vlastní polovinu a my dlouho nebyli schopni se z tlaku vymanit. Všechno vyvrcholilo velmi netradičním vlastním gólem, za který se náš golman bude ještě dlouho drbat za ušima a prosit maminku, abychom ho po tréninku ve sprše šetřili. V první půli se odehrála ještě jedna zásadní věc a to zasloužené vyloučení domácího brankáře po nesmyslném skluzu pár metrů od vlastního vápna. Do konce utkání chybělo ještě spoustu minut a zdálo se, že tento moment by nás mohl správně nabudit a oslabeného soupeře bychom mohli potrestat. Do poločasu se však nic podstatného neudálo a domácí si odnesli jednobrankové vedení s sebou do šaten.

Každý by očekával, že proti deseti si vytvoříme mnohem více příležitostí, než tomu bohužel v druhé části utkání bylo. Soupeř se zformoval do obranné ulity a moc nám nedovoloval podívati se, byť jen na okamžik, do jeho vápna. Šancí bylo v zápase poskrovnu, zato si ale obecenstvo mohlo „užít“ velmi nadprůměrného počtu faulů, polehávání domácích hráčů a dalších zbytečných přerušování utkání. Jednoznačně tomu dopomohl otřesný výkon nezkušeného sudího, jehož výkon (jak bych to řekl kulantně..) byl otřesný a absolutně neprofesionální. Nechci, aby to vyznělo jako brekot, nebo svádění našeho nedobrého výkonu jenom na rozhodčího, ale kdyby byla na zápase přítomna například samotná šéfka sudích Dagmar Damková, musela by uznat, že by ho lépe řídil i beznohý a slepý klokan (fanoušci Bohemky prominou). I proto, že ve své šanci selhal tváří v tvář brankáři Michal Lorenc jsme museli skousnout první porážku v sezoně. Nutno říct, že asi zaslouženě.

I přes toto zaváhání však zůstáváme v tabulce první a doufáme, že příští domácí utkání (tuhle neděli ve 12:30 proti Malešicím) už bude opět v naší režii.

S nadějí v lepší zítřky Matěj Nejedlý

Pro představu, náš inkasovaný gól vypadal asi takhle: http://www.youtube.com/watch?v=GtF9tl5SLdA