6. kolo: Vršovice B - Klánovice B 4:3 (3:0)

11.10.2011 18:14

Góly: Fuchs Marek, Žatečka Tomáš, Prošek Jakub

Kvůli několika absencím nastoupilo béčko na hřišti aktuálního lídra z Vršovic v této nezvyklé sestavě: Beránek- Třešňák,J. Kolátor,M. Fuchs ml.,Nejedlý – Čapek,Záruba,T .Žatečka,Svoboda – J. Prošek,M. Fuchs st. Před zápasem se našemu týmu nedávalo moc nadějí na úspěch, neboť uspět v jedenácti hráčích, bez trenéra, bez náhradníků a s pořádným tréninkovým deficitem proti prvnímu týmu tabulky a ještě na jeho hřišti by se rovnalo stejnému zázraku, jako kdyby se Milan Baroš trefil proti  silnějšímu týmu než je Lichtenštejnsko. První půle vypadala přesně podle předpokladů. Domácí hráči hrozili svými útoky v podstatě po celých 45 minut a mohli jsme děkovat pouze Bohu a brankáři Beránkovi, že to bylo pouze 3:0... Výstižná je například osobní bilance samotného autora článku, který inkasoval potupné housle od soupeřova pravého záložníka (podle mnohých mu nebylo ani tolik, aby vlastnil občanský průkaz) hned třikrát(!) za poločas.

Kdybychom měli kohokoliv na střídačce, tak bychom ho po tak katastrofickém zahájení zápasu jistě povolali na plac, jenže kvantita našemu mužstvu prostě v tomto utkání citelně chyběla. Nastoupili jsme tedy do druhé půle ve stejné sestavě. Nicméně klánovické béčko nebylo založeno pro to, aby inkasovalo nějaké debakly. Náš tým je složený z odhodlaných a bojovných hráčů. Jeden z nich, konkrétně stoper Marek Fuchs, to demonstroval v úvodu druhé půle pěkným průnikem do soupeřova vápna a jedovatou střelou levačkou, která skončila v síti. Škoda, že ten samý hráč vzápětí zavinil svou chybou další protivníkův gol a opětovné vedení o tři branky. Většina týmů by v této situaci už rezignovala a utkání jen tak dohrála. Ne však Klánovice. Po dalším průniku Fuchse se tentokrát prosadil záložník Tomáš Žatečka. Krátce před koncem snížil na rozdíl jednoho golu Jakub Prošek, bohužel to byla také naše poslední branka v utkání.

Zajímavý zápas tedy skončil 4:3 pro domácí, kteří si nadále udržují neporazitelnost a směřují za postupem. Dá se s klidnou tváří říct, že prohra o jediný gol není jistě proti takovému týmu ostudou. Musíme ovšem sportovně uznat, že za tak příšernou první půli jsme si jakýkoliv bodový zisk ani nezasloužili. Snad to vyjde příště. Hrajeme doma v 15:30.

Matěj Nejedlý