7. kolo: Klánovice "B" - Slavia Malešice 6:3 (2:2)

23.10.2012 21:12

Góly: M. Fuchs 2x, T. Lorenc, M. Lorenc, Nejedlý(pen.), T. Kubíček

Nedělní utkání nám přineslo překvapivé brankové hody. Postarala se o ně v dobrém i horším slova smyslu tato sestava: Jirka – Třešňák, J.Prošek, M.Kubíček, Svoboda(Nejedlý) – T.Žatečka, M.Fuchs, T.Lorenc(Vodička), M.Žatečka – M.Lorenc, T.Kubíček.

Historie nás každoročně poučuje o tom, že hraje-li první celek tabulky s týmem ze samotného chvostu, nemusí to být rozhodně žádná jednoznačná záležitost a papírové předpoklady zde nehrají žádnou roli. V první půli našeho utkání toto nepsané pravidlo platilo bezezbytku. Soupeř sice začal vlažně (také mu v prvních cca 10 minutách chyběli na place 3 hráči, jež se poněkud pozapomněli v kabině a to včetně brankáře!) a my jsme se po pěkných akcích Tomáše Lorence a Tádi Kubíčka dostali do solidního dvoubrankového vedení, ale nakonec to nehrálo žádnou roli. Vlastními individuálními chybami, kterým rozhodně napomohl mokrý trávník, tlak ze strany náročných fanoušků, ale hlavně naše nekoncentrovanost, jsme Malešicím dovolili jednou z pokutového kopu a jednou z nenápadné akce náskok smazat a začínalo se vlastně od znova. Utkání v této části provázela nervozita a hlavně nepřesnost obou týmů. Poločasový hvizd rozhodčího byl pro nás dá se říci vysvobozením.

Do druhé půle jsme nastoupili s jednou změnou a na předvedené hře to bylo hned znát. Více jsme se tlačili do soupeřova vápna a po ztrátě míče jsme aktivním presinkem nedovolovali hostujícímu celku skoro žádné útočné snahy. Aktivita se nám vyplatila a vedení pro klánovické barvy zajistil agilní  středopolař Fuchs. Naštěstí jsme v útočení nepolevili, jedna akce střídala druhou a výsledkem byla správně nařízená penalta v náš prospěch. K ní se postavil sám autor článku a nekompromisně jí ve stylu Franka Lamparda proměnil. Po zápase se většina aktérů shodla, že to byl nejdůležitější moment utkání a že se toto střídání kouči Polákovi nesmírně povedlo... Klánovice byly od této chvíle jasně na koni a zápas se dohrával v naší režii. Další branky přidal znovu Marek Fuchs a jednou se do střelecké listiny zapsal i velmi aktivní útočník M. Lorenc. Škoda jen, že jsme v úplném závěru nechali hostujícího záložníka snížit na konečných 6:3. Abych však náhodou nemátl ty, kteří na zápase nebyli přítomni, tak zejména ve druhé půli se i Malešice několikrát osmělili, ale strážce naší branky Jirka měl extrémně vydařený den a nikdo z hostujících hráčů neměl na jeho skvělé zákroky nárok.

Béčko se tedy po nepovedeném utkání v Nuslích vzchopilo a do tabulky si připisuje další tři důležité body. Všichni doufáme, že pokud k aktivní hře směrem dopředu přidáme i zlepšený výkon v defenzivě, tak nás titul podzimního půlmistra nemine!

S pozdravem Matěj Nejedlý