8. kolo: Březiněves - Klánovice 3:8

04.11.2012 09:07

Góly: Mirovský 4, Zdražil 2, Kubísková 1, Kostan 1

Opravdu exklusivní uzavření podzimní sezóny nám předvedli fotbalisté ze starší přípravky v sobotu na hřišti soupeře v nedaleké Březiněvsi.

Na začátku kluci nastoupili do řady spolu s rozhodčím a pozdravili se téměř jako v nejvyšší fotbalové lize, což bylo velmi sympatické. Hned v první minutě zápasu skórovala naše kapitánka  (pro tento zápas jednomyslně zvolená) Markéta Kubísková a Klánovice tak soupeři daly jasně najevo, že budou bojovat o vítězství. Rozhodně se bylo nač dívat- soupeři i my jsme měli řadu zajímavých akcí, i když  ne vždy dotažených do konce. Určitě stojí za zmínku souhra celého našeho týmu. Pepa Špitálský měl nejednu krásnou akci, při níž doslova „vyhrábl „ míč hrobníkovi z lopaty..Mykola Kostan je výborný obránce, dokonce si zahrál chvíli v útoku a taktéž příjemně překvapil. Po Markétě skóroval talentovaný Tom Mirovský, který je téměř nepostradatelný pro náš tým. Také jindy obránce  Jonáš Zdražil překvapil a z pozice útočníka vstřelil náš třetí gól. Ke konci první třetiny jsme ještě inkasovali po chybě obrany gól a na lavičku jsme odcházeli za stavu 3:1 pro nás.

Druhá třetina byla asi herně nejslabší- soupeři se vzpamatovali a začali  na nás tlačit častými útočnými akcemi.  Po krásné střele Mirovského si soupeři dotlačili do vlastní brány gól a naše vedení se opět zvýšilo. Za zmínku stojí i výborná hra Simona Deutsche, jehož styl připomíná místy „fotbalového virtuosa“ Rosického. Deutsch ale na rozdíl od něj není naštěstí neustále zraněn :-).Také se dařilo obránci Michalu Menšíkovi, který je ve své hře velmi poctivý a trpělivý a téměř vždy je v soubojích úspěšný. Druhá třetina byla zakončena gólem, ale tentokrát bohužel do naší branky.

Ve třetí třetině jsme měli jasně rozdané karty a naši sebrali poslední síly a hráli opravdu s velkým nasazením. Také padlo nejvíce gólů. Tomáš Mirovský vsítil hned dva po sobě, mezitím však opět odpověděli soupeři. Poslední minuty utkání , kdy kluci bojovali z plných sil, byly v naší režii- po nádherné akci se ještě trefil Jonáš Zdražil a naši kanonádu gólů završil krásným gólem Mykola Kostan.

Řadu pěkných akcí měl i Matěj Houžvička , Adam Vaněk,Štěpán Borka či Kuba Nejedlý. Nejkrásněji hází auty naše jediná žena Markéta Kubísková, čehož si všiml i pan rozhodčí. Každopádně jsme zvítězili 8:3 a klukům přeji hodně štěstí v zimní lize!!Sportu zdar! A.Nejedlá