8. kolo: Dolní Počernice "C" - Klánovice "B" 4:2

17.11.2012 18:22

branky: M. Lorenc 2x

Poslední zápas podzimu odehrálo béčko v následující sestavě: Jirka – Třešňák, J. Prošek, M. Kubíček, T. Kubíček – Záruba (Svoboda), T. Žatečka, Fuchs, M. Žatečka – T. Lorenc (Nejedlý), M. Lorenc.

Do utkání jsme vstoupili velmi nejistě a nahecovaný soupeř trestal. První branka v naší síti padla po nedůrazu ve středu hřiště a druhá hned vzápětí po špatné komunikaci mezi obránci. Naštěstí jsme se nesložili a vytrvale jsme se snažili zkorigovat výsledek kvalitní hrou po křídlech. Z jedné takové křídelní akce také padl kontaktní gól z kopačky Michala Lorence. Tato branka nás nakopla a šance od té doby přicházely jedna za druhou. Bohužel na nás opět, stejně jako v Nuslích padla střelecká nemohoucnost a diváci si nás za to také pěkně vychutnali. Místo vyrovnání však přišla velmi nešťastná branka z dorážky po přímém kopu Počernic. Do poločasu stihl ještě znovu stáhnout soupeřovo vedení ostrostřelec Lorenc mladší.

Druhá půle začala stejně jako skončila půle první, tedy tlakem ze strany hostí. Bohužel jsme však s přibývajícím časem začali být nervózní a vyrovnávací branku se nám nedařilo vstřelit. Po jedné naší další zmařené šanci se bohužel potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš a od té doby Počernice v pohodě dohrávali utkání bez nejmenších problémů. Nic na tom nezměnila ani střídání trenéra Poláka, která nám v minulosti přinesla už několik úspěchů.

Jednu bitvu jsme sice prohráli, ale válka pokračuje dál! Béčko Klánovic přezimuje na druhé příčce tabulky, což musíme brát jako úspěch. V zimní pauze se pokusíme nabrat tolik potřebné síly a kvalitně potrénovat, abychom na začátku jarní části mohli směle říct: Stíhací jízda začíná!

S nadějí v lepší zítřky Matěj Nejedlý