8. kolo: Dolní Počernice - Klánovice 3:1

13.11.2011 19:54

Netradičně v neděli odpoledne se utkalo klánovické béčko na hřišti Dolních Počernic. Na trávník vyběhla tato sestava: Novák - Třešňák, J. Kolátor, M. Fuchs ml., Nejedlý – Prošek,M. Žatečka, T. Žatečka, Čapek – M. Fuchs st., Záruba.

První půle nezačala pro hostující borce, tedy nás, moc dobře. Na velmi rozbahněném trávníku jsme si nebyli schopni kloudně přihrát na pár metrů a zákonitě přišel trest. Po kontroverzním zahrání rukou na hranici velkého vápna nařídil v náš neprospěch rozhodčí pokutový kop. Domácí hráč penaltu proměnil bez problémů a tak si naše obrana mohla odškrtnout další zápas bez čistého konta. Zatím jsme na podzim neinkasovali ani jednu branku pouze v jednom zápase, což je žalostně málo.

Nervozní utkání nicméně pokračovalo a pokračovala také naše nemohoucnost poslat několik přesnějších přihrávek do nohy za sebou. Po dalším zaváhání obrany, především tedy stoperské dvojice, se dostal útočník domácích do situace jeden na jednoho a bohužel pro nás se v zakončení nemýlil. Veškerou naději nám ovšem vzalo bodlo jistého mladého počernického záložníka. Takovou  střelu rozhodně ze své kopačky už v životě nevypustí ! Alespoň, že se po hezkém a odvážném průniku v samém závěru poločasu prosadil náš střední obránce Fuchs. Druhý poločas přinesl především zlepšení všech klánovických řad. Bohužel jsme byli, ostatně jako celý podzim, velmi neproduktivní, takže i když dvakrát zacinkala branková konstrukce soupeře, skore se neměnilo. Domácí také ze svých šancí nevyužili žádnou, byť jich měli hlavně v závěru dostatek.

Zápas tedy skončil 3:1. Nutno říct, že asi zaslouženě, i když si hlavně Jakub Prošek ještě dlouho po utkání drbal hlavu, na které měl jasný gól, ne-li dva. Prohry je dvakrát škoda, protože v případě opačného výsledku bychom se právě na Dolní Počernice bodově dotáhli. Tak snad se to povede příště. Sportu zdar a fotbalu zvlášť!

Matěj Nejedlý