9. kolo: Klánovice - SK Viktorie Žižkov 4:1 (2:1)

25.10.2011 19:27

Góly: 2x Rut, Kutzendorfer, Šmákal

Předposlední domácí zápas jsme předehrávali netradičně v úterý místo tréninku a soupeřem bylo předposlední mužstvo soutěže ze Žižkova. Zápas jsme začali relativně dobře a v 8. minutě po kombinaci Bareš - Svoby - Kristoš jsme nastřelili břevno. V 9. minutě jsme vstřelili kuriózní gól - Honza Kutzendorfer, který na tento zápas nahradil v bráně Kubu Radinu nastřelil na polovině hřiště míč a ten proklouzl brankáři hostí mezi nohama - 1:0. V té době fotbal pomalu končil a viděli jsme dlouhé minuty zoufalého nakopování míčů... Ve 23. minutě po hrubce obrany a za pasivního přihlížení našich záložníků soupeř v klidu vyrovnal na 1:1. Naštěstí jsme do přestávky přece jen opět vedli, po faulu na Svobyho se přesně k tyči z penalty trefil Kristoš.

O přestávce byla v kabině bouřka, ale k výrazné změně v přístupu hráčů to bohužel nevedlo. Během prvních deseti minut šel dvakrát sám na brankáře Svoby, ale trestuhodně selhal: jednou trefil brankáře, podruhé šla střela mimo branku. Ve 23. minutě pak střílel Jonáš Zoulík těsně nad. Pojišťovací gól tak přišel až ve 23. minutě - Svoby nahrál Matějovi Šmákalovi a ten se konečně trefil - 3:1. Naprosto nepochopitelná situace nastala ve 32. minutě, kdy vedoucí mužstva Žižkova navedl vlastního beka k likvidačnímu faulu na našeho jednoznačně nejlepšího hráče Michala Famfulíka, který musel ze zápasu odstoupit s nakoplým kolenem. V poslední minutě pak ze závaru přidal čtvrtý gól znovu Kristoš.

Po zápase se nám vedoucí Žižkova přišel osobně omluvit - jeho omluvu přijímáme, ale stejně nechápeme... Věříme, že Michalovo zranění nebude vážně.

Kluci dnes předvedli jasně nejhorší výkon na podzim a mají štěstí, že se čtvrteční trénink ruší. Čekají nás poslední dva (a velmi silní) soupeři, jsme na třetím místě a na první místo ztrácíme bodík. S podobným výkonem bychom ale příště neuspěli...