Áčko si zahrálo s béčkem

20.03.2012 13:56

Obě klánovická mužstva mužů odehrála v neděli 18.3.2011 od 18:00 hod. své poslední a zároveň jediné přípravné utkání před jarní sezónou na umělé trávě v Satalicích. Tamní nádherný areál je vybaven umělým osvětlením a tak utkání mělo nádech téměř jako liga mistrů. Bylo znát, že borci obou mužstev jsou po zimě hladoví po fotbale. Áčko přijelo bez svého trenéra Milana Štefečka, který se uzdravuje po těžké operaci a tímto mu všichni přejeme brzké uzdravení a návrat na lavičku.

FK Klánovice „A“ - FK Klánovice „B“ 6 : 5
Branky: Dlába 2, Standa 2, Novis, Dino, - Žaty 2, Čenda, Záruba, Fuky

Sestavy: „A“: Fíla - Ivan, Vóďa, Štefan, Matouš - Jirka Zima, Renda, Standa, Jirka Rousek - Dlába, Jirka Novis -- Dino, Diego, Jůňa, Šafi
Sestav „B“: David Malý - Třešňák, Matěj Kubíček, Marek Fuky, Dóša - Kuba Prošek, Tom Lorenc, Žaty M., Bílek - Žaty T., Čenda -- Michal Fuky jun., Záruba
Diváci: Renátka Proškovic a Dr. M. Malý.

Den před utkáním se áčku zranil brankář Šimon Beránek a tak mezi tyče zaskočil obránce „Fíla“. Do branky béčka byl nominován staronový gólman David Malý. Hned ve 4´utekla po pravém křídle nová posila áčka Jirka Zima a nádherný centr do vápna proměnil v první gól jistou hlavičkou Jirka „Novis“. 1:0. První vynucené střádání u „A“ přišlo hned ve 12´, kdy natažený lýtkový sval vyřadil ze hry Rendu a za něho naskočil „Dino“. 14´po chybě stoperské dvojice pelášil sám na brankáře omlazený „Dlába“, ale David ho rychlým vyběhnutím vychytal. Ve 20´ se dostal k míči podzimní ostrostřelec „Dino“ a levačkou zpoza hráče po zemi zvýšil na 2:0. 23´ zahrávaný rohový kop béčka z levé strany a ve vápně naprosto osamocený „Dóša“, dle svého vzoru bývalého sparťanského vzoru, těsně přestřeluje branku. Po půlhodině hry přišla snad největší hrubka zkušených. Na hranice pokutového území se nedohodl stoper s gólmanem a tím poprosili “Čendu“ Lorence, zda by nezkusil poslat lobem míč do prázdné branky. 2:1 Ve 32´další střádání „A“, natažený stehenní sval posadil na lavičku Matouše a na jeho místo nastoupil Martin „Diego“. V 34´si utřel vlhký míč „Novis“ a dlouhým autem jej poslal přes celé vápno béčka, kde nabíhající „Dlába“ skoro protrhl síť. 3:1. V této fázi utkání bylo mladíků klánovického béčka najednou plné hřiště. Ve 38´ míchal balónem okolo tří hráčů v pokutovém území Tomáš Lorenc, přihrál křižnou nahrávkou volnému Zárubovi a ten nedal „Fílovi“ šanci. 3:2 Nekoncentrovanost ostřílených harcovníků nebrala konce a nasazení hráčů druhého týmu vedlo vyvrcholilo rychlým únikem Tomáše „Žatyho“, kdy z trmy - vrmy na penaltě vystřel Čenda a srovnal stav na 3:3. Za tohoto stavu si po tříminutové pauze vyměnily obě mužstva strany.
Do druhého poločasu vstoupili lépe hráči béčka. V 50´přihrával Čenda“ „Márovi“ Fuksovi a ten rozvlnil síť počtvrté. V 55´se objevil s míčem před brankářem sám „Dino“, ale trefil jen David do nohou. O minutu později zahrával Jirka „Chyba“ rohový kop trestuhodně neobsazený „Dlába“ vyrovnal na 4:4. Nejhezčí akce utkání přišla ve 57´, kdy Štefan vyvezl míč středem pole v rychlém protiútoku, přihrál „Novisovi“, který z první vysunul nabíhajícího Standu a ten podél Davida zvýšil na 5:4 pro „A“. V 63´zahrával z levé strany na půlící čáře přímý kop „Mára“. „Žaty“ po dlouhém náběhu za obranu znovu srovnal stav utkání 5:5. Áčko se nechtělo smířit s remízovým stavem a tak místo beka Ivánka šel na plac další útočník Michal „Jůňa“ Křížek. Další hezkou akci vymyslel v 70´nestor „Dlába“, jenž nádherným 40 metrovým pasem vysunul z levé strany naběhnutého Standu a ten uzavřel stav utkání na 6:5. Standa, aby si nepokazil dobrý dojem z předvedené hry, tak šel slavit na střídačku a uvolnil místo „Šafimu“. Ten o chvilku později po dlouhém sprintu vystrašil ranou z “voleje“ vojenské piloty přistávající na blízkém letišti.
Korektně vedenému boji bez záludností a minimem faulů, slušel i téměř bezchybný výkon rozhodčího. Stínem zápasu bohužel je několik lehkých svalových zranění a to zejména na straně „A“. Pro hráče prvního mužstva snad budou chyby v obranné fázi a pět obdržených branek náležitým poučením do litých bojů o udržení v I.B. třídě. Mančaftu našich mladíků utkání ukázalo, že se můžou směle měřit i s mužstvy na špici tabulky a když se jim budou vyhýbat zranění a udrží morálku při docházce, tak mohou porazit téměř kohokoliv.

Referát sesmolil M. Richtr.