Článek do říjnového klánovického zpravodaje

23.10.2011 15:29

Letní fotbalové soustředění

Letošní soustředění, které se konalo již tradičně v areálu SEBA v Borovici u Mnichova Hradiště, se nám opět vydařilo. Zúčastnilo se kolem šedesáti fotbalistů a trenérů. Každý den byl pro kluky připraven trojboj (tři samostatné disciplíny), ve kterém mohli získat medaili. Závěrečná olympiáda už byla jenom třešinka na dortu a zde se ukázala především všestrannost některých hráčů. Počasí nás jako vždy nezklamalo a bazén byl každodenně obléhán malými fotbalisty. Poděkování patří celému vedení a trenérům, kteří se po celou dobu soustředění o děti starali a věnovali jim téměř veškerý volný čas. Dále děkujeme těmto sponzorům, kteří nám přispěli finančně i materiálně: firma Eurimex (P. Horčík + J. Gonzor), UB potraviny (J. Brom), L. Kovář a V. Duchlev. Sportu zdar a fotbalu zvlášť!!!

Podzimní sezóna začala

Klánovický fotbal vstoupil do nové sezóny s mnoha změnami. Pojďme se na ně společně podívat:

Muži „A“ postoupili do daleko náročnější I. B třídy a z prvních šesti zápasů vydolovali pouze domácí bodík za remízu s mužstvem Řep 2:2. Trenérem áčka zůstává skvělý Milan Štefeček.

Nově vzniklo také mužské béčko, které začíná ve III. B třídě a je složeno vesměs z fotbalistů, kteří dříve prošli jednotlivými žákovskými a dorosteneckými kategoriemi Klánovic. Perličkou týmu je, že se v něm sešlo hned pět sourozeneckých dvojic: Marek a Michal Fuchsovi, Lukáš a Jakub Kolátorovi, Vojta a Jakub Proškovi, Tomáš a Martin Žatečkovi, Michal a Tomáš Lorencovi. Hrající trenérskou dvojicí tvoří Tomáš Lorenc a David Malý. Béčko z úvodních zápasů přivezlo tři body z Radlic (výhra 3:2) a bodík z Chodova za remízu 2:2. Fotbalisti béčka děkují všem fanouškům, kteří je přišli povzbudit a těší se na jejich přízeň i v dalších zápasech.

Kategorii dorostu jsme pro malý počet kluků nedokázali dát tento rok vůbec dohromady a tak se žádných zápasů bohužel nedočkáme. Některé fotbalisty jsme půjčili na roční hostování do sousedních Jiren.

Velmi solidní sestava se naopak sešla ve starších žácích a kluci dosáhli v úvodních kolech vynikajících výsledků. Postupně vyhráli v Miškovicích 10:0, prohráli na Bohemians 1:9, doma porazili Zličín 3:2 a Přední Kopaninu 3:0. Skvělý výkon předvedli také v derby hraném v Újezdě nad Lesy, kde vyhráli dokonce 4:1. Novým (a až na letním soustředění objeveným) trenérem je Martin Tumpach, kterému přejeme mnoho zdaru.

Mladší žáci díky loňské výborné sezóně postoupili do I. třídy a rozjezd podzimní sezóny jim vyšel napůl. Nejprve oslabeni prohráli v Hájích 2:4, potom doma deklasovali Újezd 13:1, prohráli ve výborném zápase na hřišti Střešovic 3:5 a tři body za vítězství 4:0 přivezli z Kunratic. Mladší žáky (kterých je celkem 18!!!) i v tomto roce povede Honza Silovský, jeho asistentem je Tomáš Svoboda.

Starší přípravka se musela vyrovnat s velkými změnami, které se dotkly celého mládežnického fotbalu. Nově se hraje na menší hřiště systémem 5+1. První tři zápasy sezóny kluci bohužel prohráli, ale jejich výkony se postupně zlepšovali a v posledním zápase už dokázali vyhrát – 5:3 v Březiněvsi. Trenérskou trojici tvoří Alena Royston, Marek Fuchs a Michal Lorenc.

Mladší přípravka hraje také v jiném systému než vloni – hřiště je opět o něco menší, hraje se na třetiny a v rozestavení 4+1. Naši kluci první zápasy zvládli výborně, postupně vyhráli v Měcholupech 18:5, doma porazili Hrdlořezy 23:5, prohráli v Běchovicích 4:11 a vyhráli na REALU 7:5. Trenérskou dvojicí je David Beránek a Michal Kučera.

Minipřípravka v září nabrala celou řadu nových fotbalových nadějí a tak uvidíme, kolik jich v našem fotbalovém oddíle uvidíme v následujících týdnech a měsících. Hned na úvod sezóny jsme pořádali turnaj nového ročníku soutěže MINI Star, kterého se zúčastnili týmy Pragis Satalice, SK Český Brod, FK Brandýs-Boleslav, Čechie Dubeč a AFK Milovice. V turnaji jsme - oslabeni o 3 opory - skončili těsně pod stupni vítězů na skvělém 4. místě. Nejlepšími střelci Klánovic byli Denis Franke a Esterka Svobodová se 4 góly, nejlepším brankářem byl vyhlášen Matyáš Bezouška. Trenérskou dvojici tvoří Martin Bezouška a Petr Matoušek.