Rekapitulace za červen - Klánovice vyhráli celoroční soutěž „MINI Star“

16.06.2010 12:52

Ohromujícího úspěchu dosáhlo družstvo nejmladších klánovických fotbalistů (věk 4 až 6 let). Nultý ročník celoroční soutěže – celkem 8 jednodenních turnajů, které vždy pořádalo jedno ze zúčastněných družstev – vyhráli naši kluci se ziskem 50 bodů a získali obrovský putovní pohár. Bezkonkurenčně nejlepším střelcem celé soutěže se pak stal hráč našeho týmu Houžvička se 40 góly. Poslední turnaj v této sérii pořádal právě náš klub v neděli 23. května. Ostatní klánovická družstva už dohrála své soutěže (kromě mužského áčka) a dále se můžete dočíst, jak dopadla.

Muži „A“ (I. B třída) bohužel prohráli všechny čtyři poslední zápasy, doma s Chodovem 1:4, na Bílé Hoře 1:3, s Újezdem nad Lesy „B“ doma také 1:3 a rovněž doma s družstvem Tempo „B“ divoce 2:12. Před posledním kolem zůstávají na 10. místě tabulky.

Muži „B“ (II. B třída) prohráli v Miškovicích 1:3, doma porazili Běchovice 2:1 a poté prohráli v Březiněvsi 0:2. V sezóně tak skončili na 9. místě a zachránili se ve 2. třídě.

Dorost (I. A třída) v posledních zápasech zabral a připsal si výborné výsledky, nejprve remizoval s Admirou „B“ 1:1, vyhrál v Řepích 4:1, doma porazil Bohemians „B“ 3:0, vyhrál na PSK Union 4:3 a až v posledním zápase doma prohrál se Střešovicemi 1:3. Díky tomu nakonec dorostenci skončili na velmi slušném 8. místě.

Starší žáci (I. B třída) prohráli v Bohnicích 3:6, doma s Bílou Horou 0:3 a v posledním kole zvítězili na Radotíně 2:0 a skončili tak na 10. místě tabulky.

Mladší žáci (II. B třída) prohráli doma s Dubčí 0:5 (více než půlku sestavy tvořili hráči z přípravky), v Dolních Počernicích 1:2, porazili Chodov 1:0, prohráli s Háji „C“ vysoko 2:10 a v posledním zápase smetli Uhříněves na jeho hřišti 6:2. V soutěži tak skončili na 7. místě tabulky s těsným odstupem na 5. místo.

Starší přípravka (II. B třída) vyhrála všechny poslední zápasy: doma s Královicemi 5:0, potom se Satalicemi 5:2, v posledním zápase pak rozstřílela Koloděje 14:0. Kluci tak vybojovali vynikající 3. místo a mohou se těšit na předání bronzových medailí za celou sezonu. Tabulku střelců vyhrál Michal Famfulík se 30 góly, druhý Kuba Svoboda s 19 a třetí Matěj Šmákal s 18 trefami.

Mladší přípravka (II. A třída) prohrála doma s Juniorem 0:8, vyhrála v Podolí 3:1, doma porazila Běchovice 4:0 a v Lipencích prohrála 3:5, což ji nakonec stálo 3. místo v celé soutěži – jenom skóre ji odsoudilo na nevděčné (ale skvělé) 4. místo tabulky.

Naši nejmenší se v sobotu 12. června zúčastnili ještě jednoho fotbalového turnaje, na který bylo přihlášeno 20 družstev z celé republiky. Po třech vítězstvích a jedné remíze jsme vyhráli skupinu a probojovali se do finále. Po dramatickém souboji s Motorletem Praha naše hvězdy zvítězily na penalty a kluci se tak stali absolutním vítězem tohoto turnaje! Možná stojí za zvážení, zdali je ještě neposlat do JAR na probíhající mistrovství světa.