MUŽI: FK Klánovice – Troja B 5:1

09.09.2013 08:12
branky: Vojtíšek 3x, M. Žatečka, Křížek

První podzimní kolo = premiérové 3 body body pro Klánovice! Lepší začátek jsme si asi stěží mohli přát. Stejná sestava (s výjimkou brankáře – díky J.A.) z pohárového utkání nastoupila na domácí půdě proti nebezpečné Troje B.
Úvod zápasu, zřejmě i kvůli nervozitě po návštěvě prezidenta klubu v kabině před zápasem, nám tolik nevyšel. Kombinace vázla a my se nemohli dostat do kloudné šance, natož zakončení. A soupeř zákonitě trestal. Z ojedinělého brejku se díky špatné komunikaci mezi obránci a gólmanem nemýlil hostující útočník a bylo to 0:1... Poté už jsme opravdu zapli. Nic jiného nám také před domácím publikem nezbývalo. Dirigovat hru se snažili hlavně naši střední záložníci Štěrba s Vodičkou, jejichž spolupráce je přirovnávana k legendární dvojce Lampard-Makelele. Po jednom z precizních centrů prvně jmenovaného a akrobatickém zakončení strikera Vojtíška jsme naštěstí soupeři na jeho vedoucí gól rychle odpověděli. A to nebylo vše! Další únik po lajně aktivního Kubíčka, chytré přepuštění míče Šterby a precizní střela z voleje Martina Žatečky zapříčinili poločasový stav 2:1 pro Klánovice.
Ve druhé půli už se v plné nahotě ukázal rozdíl mezi týmy jak v kombinační kvalitě, tak ve fyzické připravenosti. Soupeře jsme k ničemu nepustili, naopak jsme úřadovali skoro celý poločas na jeho polovině. Své kvality potvrdil střídající Michal Křížek, který po nádherné asistenci Tomáše Žatečky uklidil míč z voleje doprostřed branky. Mladší z bratrské dvojice Žatečků, který se před utkáním podle svých slov necítil ve stoprocentní formě a prý nahnal nějaký ten spánkový deficit si nakonec připsal 3 přihrávky na gól a byl hodnocen diváky velmi pozitivně. Největší slova slávy a uznání si ovšem připsal útočník Jan „Dino“ Vojtíšek. Zkomletovaným hattrickem se dozajista vykoupil za neproměněnou penaltu v poháru.
Do tabulky jsme si tedy připsali první tři body a 5 branek v soupeřově síti snad umlčí kritiky minimálně do příští soboty, kdy hrajeme opět doma, tentokrát nás svou návštěvou poctí tým Bohnic. Matěj Nejedlý