MUŽI: Kbely "B" - Klánovice 4:2

31.10.2013 19:55
branky:  Fuchs, Kubíček

Pondělní dohrávka mezi týmem z Kbel a klánovickými junáky slibovala, díky podobnému bodovému zisku obou soupeřů, atraktivní a vyrovnanou podívanou. Do sestavy našich se vrátil oblíbený estrádní bavič a  televizní komentátor Šterba, na lavici se posadil již konečně uzdravený bek Prošek.

Jelikož nás trenér těsně před zápasem hlasitě upozorňoval, abychom opět nezaspali začátek a apeloval na naší obranu, v čele s brankářem Beránkem, aby držela čisté konto co nejdéle, tak opravdu nikoho nepřekvapilo, že to bylo po 15 minutách 2:0 pro domácí... Nejprve si vybral slabší chvilku gólman Šíma, jenž pustil za svá záda první a velmi lacinou střelu domácích, poté zase díky našemu nedůrazu a špatné komunikaci udeřily Kbely ze standartky. To si ovšem nenechal líbit náš playmaker Fuchs, který si vzal míč těsně za půlícím kruhem a po krásné akci snížil hned vzápětí vtipnou střelou na 1:2. Hra se v tu chvíli přelévala ze strany na stranu, útoky dominovaly obranám a skóre se mohlo hned několikrát měnit. Měnilo se ovšem bohužel zase ve prospěch domácích. Po vyšachování dvou našich beků se útočník Kbel nemýlil a střelou z úhlu vrátil domácím dvougólový náskok. Od té chvíle až do konce poločasu jsme měli navrch my. A po sérii rohů jsme to taky zúročili brankou Tády Kubíčka z malého vápna přibližně 2 vteřiny před koncem první půle. Po bláznivých 45 minutách se tedy šlo do šaten za stavu 3:2.

Ve druhé půli jsme vystřídali celkem 5 hráčů a na herním projevu se to projevilo. Šancí ubylo, převažoval především boj ve středu hřiště o míč, u některých pak boj s vlastní koordinací či kopací technikou, jelikož terén se postupem času horšil. Gól jsme nakonec jeden vstřelili, naneštěstí však mířil hlavou stoper Kuba Prošek přesně do naší šibenice. Nutno dodat, že kdyby tak neučinil, branku by dal jistojistě osamocený útočník domácích číhající na malém vápně. V závěru jsme si ještě vytvořili jakýsi platonický tlak, nesmírně nás ale sráží nekvalita ve finální fázi. Shodlo se na tom i všech 7 diváků na tribuně, dokonce i expert na italskou ligu, zejména pak na AC Milán pan David Malý.
 Domů si tedy nevezeme žádné body, i když jsme přinejmenším na remízu určitě měli. Budiž nám tento výsledek ponaučením a doufejme, že ho v příštím kole, kdy hrajeme doma s Běchovicemi odčiníme. Výkop je v sobotu od 14:00, tak nás přijďte podpořit!

Matěj Nejedlý