MUŽI: Klánovice - Běchovice 3:0 (2:0)

04.11.2013 17:21
branky: vlastní 2x, M.Kubíček

Po pondělním fiasku na hřišti Kbel se se postavili odhodlaní klánovičtí plejeři na domácím hřišti poslednímu týmu tabulky – Běchovicím. Sestava doznala určitých změn, na stopera se postavil Renda, do útoku se po několikatýdenní pauze vrátil Michal Křížek.

Úvodní minuty se konečně nenesly v duchu minulých zápasů – tedy chaos v obraně a lacině inkasovaný gól v naší síti. Naopak, otěže zápasu jsme převzali více než pevně a bylo jen otázkou času, kdy rozvlníme síť poprvé. Stalo se tak po dobře zahraném rohovém kopu z kopačky Fuchse. Zařízení však netrefil nikdo z našich střelců, nýbrž nekoncentrovaný běchovický obránce. Nutno dodat, že branka se připsala opravdu hostujícímu hráči, i když se o ní vehementně dožadoval autor centru Marek Fuchs. Někdo by mu měl zřejmě připomenout, že nejdůležitější je úspěch celého týmu, ne jenom individuální statistiky. Po prvním gólu se hra trochu vyrovnala, kvalita byla ovšem dále na naší straně a po dalším centru, tentokrát z pravé strany jsme udeřili podruhé. A opět to byl výstavní vlastňák. Kdybych neznal finanční situaci našeho klubu, tak bych snad pojal podezření, že běchovičtí měli za prohru něco slíbené, protože druhá hlavička jejich borce byla opravdu nechytatelná... Do kabin se tedy šlo za stavu 2:0.

Druhý poločas jsme už pojali v profesorském duchu. Pokoušeli jsme se držet míč, vyčkávat a čekat na rychlé protiútoky. Plán se nám ovšem nedařil tak, jak bychom chtěli a tak trenér Štefeček osvěžil sestavu čtyřmi náhradníky. A mělo to alespoň částečně pozitivní účinek, hlavou se trefil poprvé v této sezoně Matěj Kubíček. Závěr zápasu už se nesl v duchu nepřesností a nekvalitou v ofenzivní části, příčinnou byla zřejmě nedostatečná fyzická kondice obou týmů. Na ní a také na spoustě dalších věcech bychom měli zapracovat, pokud budeme chtít pomýšlet na vyšší patra tabulky.

Příští kolo jedeme na horkou půdu třetího týmu tabulky, Dolních Měcholup. Doufejme, že tam předvedeme kvalitní výkon a odvezeme si domů nějaký bod.

Matěj Nejedlý