MUŽI: Klánovice - Bohnice B 1:1 (0:1)

17.09.2013 09:36
branka: Kubíček

Posíleni výhrou v prvním kole vyběhli klánovičtí fotbalisté v sobotu na domácí trávník proti nepříjemnému soupeři z Bohnic. Sestava se obešla bez třígólového střelce Vojtíška, kterého nahradil Křížek. Místo lehce zraněného Richtera se do zelenobílého dresu oblékl Jirka „Robinho“ Rousek. Návrat do brány hlásil poctivec Šíma Beránek.
Úvod zápasu jsme jako obvykle prospali a než jsme se stačili rozkoukat, soupeřův útočník přepadl přes ruce našeho gólmana a z pokutového kopu se bohnický striker nemýlil. Otěže zápasu jsme poté převzali my, po hezkém uvolnění Martina Žatečky a následném centru už viděli míč v bráně i diváci se šesti dioptriemi, nicméně skóre zůstávalo pořád 0:1. A zůstalo takové i po závěrečném hvizdu sudího v první pětačtyřicetiminutovce.
Do druhého poločasu si domácí trenér Štefeček připravil dvojí střídání. A brzy mohl za tento tah sklízet ovace. To by ovšem musel mít žolík Kotyza o trochu lépe seřízená mířidla. V podstatě celá druhá půle se nesla ve stejném duchu – klánovický nápor a obléhání šestnáctky. Jen velmi výjimečně se soupeř osmělil k vyražení do nebezpečného brejku a také za to byl po právu potrestán. Po nádherném sólu kapitána Borovského a nezištné přihrávce pod sebe už neměl s vyrovnáním náš forvard Kubíček žádný problém. A mohlo být ještě veseleji! Agilní Žatečka z krkolomné pozice trefil jen břevno, po geniální kličce Rouska v blízkosti vápna se tentýž hráč k zakončení už nedostal.
V závěru zápasu jsme se už uchylovali k prostým, ale někdy velmi účelným nákopům do vápna, ale tentokrát to bohužel kýžený efekt nepřineslo. Po průměrném výkonu v první a velmi dobrém v druhé půli si připisujeme do tabulky bod, což není vůbec špatný start na pořád se nově sehrávající tým. Snad se to bude v nejbližší době jen zlepšovat. Třeba už ve středu v 17:00, kdy hrajeme doma pohárový zápas proti vedoucímu týmu pražského přeboru – Královicím.
Matěj Nejedlý