MUŽI: Klánovice - Hloubětín 4:3

22.10.2013 16:08
branky: Vodička, Fuchs, Richter, Svoboda

V domácí aréně, za příznivého počasí a s početnou diváckou podporou v zádech vstupovali do utkání se sousedem v tabulce klánovičtí gladiátoři. Do útoku se postavil navrátivší se Kubíček, na pozici ofenzivního záložníka se vysunul stoper Fuchs. Na krajích obrany vsadil trenér Štefeček na zkušenost – obsadili je vášnivý fanoušek „kanonýrů“ z Arsenalu Milan a opravdový kanonýr (viz poslední mač s Vinoří) Tomáš Třešňák.
Úvod první půle jsme tradičně absolutně nezachytili, i když jsem osobně v kabině před zápasem poukazoval na hloubětínská rychlá křídla. Po výpadu jednoho z těchto soupeřových es a po ojedinělém zaváhání mírně nachlazeného gólmana Beránka svítilo na světelné tabuli po 12 minutách hrozivé skóre 0:2... Vidina další domácí prohry (po ostudě s Miškovicemi) nás však semkla a od té doby jsme Hloubětínské ždímali v jejich vápně jako žínku. Opět plný entuziasmu kapitán Vodička nejprve ranou z první pod břevno snížil a vtáhl diváky zpět do varu. Poté se stalo něco tak nečekaného, jako kdyby předvolební kampaně tuzemských politických stran hlásaly pravdu. Marek Fuchs vstřelil branku levačkou! Mladý středopolař natáhl z dobrých dvaceti metrů a poprvé v sezoně napnul tu správnou síť. Do šaten se tedy šlo za stavu 2:2.
Vstup do druhé půle se nám povedl parádně. Presing alá Bayern Mnichov nutil hostující hráče pouze k odkopům a na jejich svatyni se valil jeden útok za druhým. Agilní Vojtíšek připravil dobrou pozici opět pro Fuchse, ten ale mířil jen doprostřed branky. Ujala se až perfektní akce, na jejímž konci byla noha benjamínka Matouše Richtera. Obrat byl tedy dokonán a od té chvíle bylo zcela jasné, kdo je na hřišti pánem. Škoda jen, že se neujali nějaké další šance, jako břevno Martina Žatečky či sólový nájezd toho samého borce. Definitivní pojistku přidal až žolík Kuba Svoboda, který za svojí první letošní trefu za A-tým jistě rád zaplatí nějaký ten symbolický finanční obnos. Mrzet může určitě snížení hostů v závěru zápasu, kdy jeden hráč Hloubětína přešel přes asi 5 našich zadáků a pohodlně zavěsil, ale důležité jsou hlavně 3 body! Snad to tak bude pokračovat a do konce podzimu se udržíme alespoň v klidném středu tabulky.

Matěj Nejedlý