MUŽI POHÁR: Klánovice - Královice 2:6 (1:3)

19.09.2013 19:55
branky: M. Vodička 2x

Ve druhém kole pražského poháru přivítali muži Klánovic na domácím hřišti favorizovaný tým z předních příček přeboru – Královice. Sestava doznala několika změn, do středu zálohy se vrátil kapitán Martin Vodička, vedle něj se poprvé v sezoně objevil „veterán“ Matěj Kubíček. Na hrot se postavila neokoukaná dvojice T. Kubíček – Nejedlý.

Od prvních minut jsme se mohli přesvědčit, že nás nečeká nic lehkého. Soupeř na podmáčeném terénu perfektně kombinoval a kdykoliv k tomu dala naše obrana příležitost, vysílal kolmé pasy za obranu, po kterých hrozilo prakticky vždy velké nebezpečí. V koncovce ovšem, podobně jako my minulý zápas, hostující hráči selhávali. Po úvodním velkém tlaku favorita, jsme se přece jenom osmělili a po dobré akci na trase Žatečka – Vodička se druhý jmenovaný mohl radovat z branky. To by ovšem v cestě nesměl stát pozorný hostující bek, jenž hýžděmi odvrátil balon pouze na rohový kop. Kvalita a fyzická připravenost soupeře se v druhé části první půle začala bohužel prosazovat častěji a tak musel z brány vytahovat první míč jinak skvěle chytající gólman Beránek. Klánovice se ale nevzdali. Po skvělé přihrávce pod sebe a ještě lepší střele kapitána Vodičky bylo záhy srovnáno!
Hustý déšť, skvělá práce s balonem a taktická vyspělost hostujícího celku bohužel zapříčinili zmatek v naší defenzívě a s tím související další dva góly v rychlém sledu po sobě v naší síti... do kabin se tedy šlo za stavu 1:3.

Do druhého poločasu jsme nastoupili se dvěma změnami a poměrně dlouho jsme drželi čestné dvoubrankové manko. Hosté měli ovšem míč mnohem častěji na kopačkách a jejich šance zákonitě přicházeli. Perfektně provedený přímý kop, alá David Lafata proti Znojmu a útok ze strany rychlejší než myšlenkové pochody komentátora Milana Štěrby daly konci utkání jasný ráz. Už jsme neměli co ztratit a tak jsme se útočili na soupeřovu svatyni hlava nehlava. První příležitost po skvělém úniku ještě mladší z bratrů Kubíčků prováhal, poté ale přišel záblesk geniality z kopaček našeho playmakera Martina Vodičky. Tento jinak zcela sváteční střelec napřáhl z dobrých 25 metrů a k údivu všech aktérů, včetně jihoevropského a nám dobře známého rozhodčího Maiella, balón zaplul do sítě. Padajícím listem napodobil slavný gól Karla Poborského z Eura 96 a jistě nám za tento parádní okamžik přispěje něco do týmové kasy. Poté už se nic důležitého nestalo a zápas nakonec skončil podle předpokladů, tedy naší porážkou.
Ostudu v poháru jsme však rozhodně neudělali. Po postupu přes sousední Újezd jsme odehráli vcelku zajímavé utkání proti velkému favoritovi a alespoň jsme si čichli k o trochu většímu fotbalu.

To nás opravňuje k tomu, vzhlížet ke zbytku podzimní části s optimismem!
Matěj Nejedlý