Po starších žácích porazili Újezd i muži!!!

05.09.2013 14:47
Reportáž:  FK Klánovice – Újezd nad Lesy   1:1 (6:5 pen.)
branka: T. Kubíček
 
První ostré soutěžní utkání odehráli muži Klánovic ve středu v pohárovém utkání proti místnímu rivalovi z Újezda. Po náročné letní přípravě pod dohledem (staro)nového kouče Milana Štefečka, turnaji v Uhříněvsi a přáteláku v Šestajovicích (1:1) vykrystalizovala na hřišti následující jedenáctka: Kusák- Míla, Fuchs, Borovský, Žatečka T.- Žatečka M., Vodička, Štěrba, Richtr- Kubíček, Vojtíšek. Střídající hráči: Prošek, Křížek, Kotyza, Nejedlý.
První poločas přinesl překvapivě vysoké tempo a mít obě mužstva ve finální fázi o něco větší kvalitu, člověk by si ho spletl minimálně s divizí. Oba týmy se snažily o kvalitní defenzivní činnost a nebezpečné brejky, obrany převládaly nad útokem. Postupem času však síly malinko upadaly, částěčně horkým letním počasím, z části také doznívala na hráče náročná příprava. A šance přicházely. Nejprve Fuchs nebezpečně střílel z dálky, z následného brejku vykopával z malého brankového území Borovský balon za už překonaným brankářem. Když už se většina aktérů viděla v kabině, zaútočili újezdští ještě naposled po naší zbytečné ztrátě ve středu hřiště a po nápaditém obloučku hostujícího forvarda se šlo do kabin za stavu 0:1...
Druhých pětačtyřicet minut jsme začali velmi aktivně, šance střídala šanci a i do té doby mdlé obecenstvo se rozehřálo na patřičnou úroveň. Otázkou je, jestli k tomu více pomohl náš zlepšený výkon či omlazení dívčí části personálu v sousední restauraci U Křížků. Na hřišti se ovšem začaly dít věci. Nejprve agilní „Dino“ ve stoprocentní šanci sám před gólmanem netrefil míč čistě, útočné choutky dostal také stoper Fuchs, jenž svou slabší levačkou z úhlu pořádně pošimral rukavice strážce hostující svatyně. Na světelné tabuli však stále svítil nepříznivý stav 0:1... Změnit se to rozhodl až hrotový útočník Kubíček. Jeho bekhend z nulového nápřahu si budou diváci na youtube pouštět minimálně do Vánoc. Favorit z Újezda od té doby přeřadil na vyšší rychlostní stupeň, což se rozhodl náš lodivod Štefeček regulovat čtyřmi střídáními. Lehký tlak hostí jsme naštěstí v závěru přežili a jak tomu velí pravidla v případě remízového utkání v poháru, šlo se na penalty!
Napětí ve vzduchu by se dalo krájet, někteří hráči padali únavou na zem, někteří se na penaltu hrnuli. Penaltu z klánovického týmu proměnili: Kubíček, Nejedlý, Křížek, Kotyza, Fuchs, Borovský. Pouze Vojtíšek přestřelil. Z újezdského týmu neproměnili dva exekutoři. Suma sumárum – postup byl na světě.
Po utkání jsme se dočkali převážně pozitivních ohlasů, což nás doufejme motivuje do dalších zápasů, třeba už do toho následujícího, který hrajeme v sobotu v 17:00 doma s Trójou. Tak nás přijďte podpořit!
Matěj Nejedlý