Představujeme jednotlivé týmy FK Klánovice – MLADŠÍ DOROST

11.11.2013 08:49

Soupiska mladšího dorostu:
brankář: Radina Jakub
obránci: Kuzendorfer Dan, Šperl Vladimír, Parák Jan, Bouček Adam, Hochmaul David
záložníci: Ulrich Tomáš, Nejedlý Ondřej, Němec Martin, Kouřil Martin, Duong David
útočníci: Chyba Stanislav, Baláž Jakub, Bílý Josef, Halasz Marek

Současný kádr klánovického mladšího dorostu tvoří 15 hráčů, z toho polovina bydlí v Klánovicích a zbytek pravidelně dojíždí z blízkého i vzdálenějšího okolí – Šestajovice, Újezd nad Lesy, Černý Most či Říčany. Osm hráčů je ročníku 1997 a příští rok už v této soutěži nemohou účinkovat, čtyři hráči jsou narozeni v roce 1998 a dva patří věkově ještě do starších žáků (ročník 1999). Zajímavé je, že celých 12 kluků jsou odchovanci klánovického fotbalu a prošli všemi předchozími věkovými kategoriemi. Při nedostatku hráčů (zranění, nemoci apod.) doplňují tým mladšího dorostu také někteří starší žáci (David Duong, Matěj Šmákal a další), pro které je to další cenná zkušenost v jejich fotbalové kariéře.

Největší přednosti mladšího dorostu je skvělý týmový duch a velká semknutost všech hráčů. Také v letošní sezóně tým několikrát předvedl, že umí doslova „ubojovat“ těžké zápasy, ve kterých se fotbalově tolik nedaří. Hráči mají vesměs snahu na sobě stále pracovat a zdokonalovat své fotbalové dovednosti. Největší osobností mladšího dorostu je útočník Josef Bílý, která má v budoucnu šanci hrát i vyšší soutěže. Koneckonců už v loňské sezóně „ochutnal“ dorosteneckou ligu formou střídavého startu za pražskou Admiru. Jak se prosadí v dalších letech, tak záleží hlavně na něm samotném. Na otázku, s jakými problémy se musí trenér mladšího dorostu Honza Silovský vyrovnávat, nám odpověděl takto: „Dlouhodobě se musíme hlavně vypořádat s relativně úzkým kádrem dorostenců, občasnými kolizemi se školními povinnostmi či jinými sporty či kroužky. Občas také s nelehkým obdobím puberty jednotlivých hráčů.“.

Mladší dorost hraje v letošní sezóně I. třídu, což je druhá nejvyšší soutěž v Praze s již velmi slušnou kvalitou jednotlivých týmů i zápasů. Největším favoritem na postup do pražského přeboru je tým FC Háje, cílem našeho dorostu je umístění do 4. místa tabulky.

Vizitka trenéra:
Jan „SÍLA“ Silovský (ročník 1968) začínal s fotbalem v Zelenči, v devíti letech si ho vyhlédl tým pražských Bohemians, kde působil až do svých 20 let. Právě v Bohemians tak okusil dorosteneckou a juniorskou ligu. Následně hrál v Českém Brodě, kde se spolupodílel na postupu do divize a dokonce 3. ligy. Další část kariéry pak postupně odehrál v Brandýse nad Labem, Čelákovicích, Jirnech, Zelenči a aktivní hráčskou kariéru zakončil v Klánovicích (IB. a II. třída). Trenérství se v Klánovicích věnuje desátým rokem, postupně prošel kategoriemi mladších žáků, starších žáků a mladšího dorostu. Je aktivním členem výboru FK Klánovice.