Reportáž z přípravy áčka a béčka

24.03.2013 14:37

Souhrn přáteláků v Uhříněvsi

Opět po nějaké době zdravím všechny fotbalové nadšence! V rámci přípravy fotbalistů Klánovic (A+B tým dohromady) byl i tzv. „anglický“ týden v Uhříněvsi. Celkem jsme na kvalitním povrchu umělky odehráli 4 zápasy v rytmu sobota – středa – sobota – středa. Proti nám stáli více než kvalitní celky bojující ve svých divizích o postup, stejně jako my a tak se dá říct, že turnaj byl výbornou prověrkou naší kvality a připravenosti na jarní část sezony.
Kamenice, Dolní Počernice, Benice, Uhříněves – co jméno to pojem. A tak se dá říct, že 2 výhry a 2 prohry rozhodně nejsou zklamáním, i když zejména v posledním utkání,ve které jsme prohráli smolně 1:2 brankou z penalty, jsme byli po většinu utkání lepším týmem. Za těch 360 minut na hrací ploše (plus samozřejmě moře nastavování) se toho odehrálo spoustu, vypíchl bych tedy jen ty nejzajímavější a nejdůležitější momenty, ať už v pozitivním či negativním smyslu:

PLUSY – výkony některých hráčů, kteří neabsolvovali celou přípravu (M.Fuchs – 2 góly, D.Kotyza – rozhodující branka v poslední minutě, M.Lorenc – výborná útočná spolupráce s autorem článku, T.Žatečka – celou dobu předváděl zahraničním skautům svoje zrychlení alá Martin Fillo, Novis junior – parádní technické kousky a hlavně dva kousky za záda brankáře Benic.)

MÍNUSY – opět jsme nedokázali sehnat brankáře z povolání na všechny zápasy (velký dík patří pánům Vodičkovi a Malému), ale hlavně jsme některé zápasy nezvládli psychicky, viz Vencův kvalitně provedený levý hák, po němž jeden plejer Kamenice už asi nesbalí žádnou nezadanou slečnu u baru na svůj obličej, ale také neuvážené hádky v posledním zápase, kdy se v první půli víc debatovalo s rozhodčím, než hrálo.

Závěrem bych chtěl dodat, že přípravu sám osobně považuji za víceméně povedenou a doufám, že jsme někteří svými výkony příjemně zamotali hlavu našemu klánovickému Fergusonovi – Ráďovi P.

Matěj Nejedlý