Sezóna 2011/12 skončila, jaká byla a jaká bude ta příští?

22.06.2012 08:29

Závěrečnými rozlučkami a posledními tréninky skončila další sezóna klánovického fotbalu. A jaká byla? Áčko se po roce vrací zpět do 2. třídy a její hráči se určitě těší na to, že opět poznají, jaké je to vyhrávat. Nově založené béčko se ve 3. třídě neztratilo a skončilo v polovině tabulky. Skvělých úspěchů dosáhli shodně starší a mladší žáci – obě mužstva vybojovala v prvních pražských třídách stříbrné medaile a nechala za sebou soupeře s daleko lepším finančním i početnějším zázemím - namátkou např. Řepy, Stodůlky, Motorlet, Újezd nad Lesy, Aritmu či Kolovraty. Starší přípravka odehrála maximum toho, na co v této sezóně měla, jejich kamarádi z mladší přípravky prohráli za celou sezónu jenom pět zápasů a měli ve svých řadách bezkonkurenčně nejlepší klánovické střelce. A nejmladší „miníci“ skončili v dlouhodobém turnaji MINIstar na 2. místě z 18 zúčastněných celků. Děkujeme při této příležitosti všem trenérům, vedoucím mužstev, členům výboru, rodičům a všem dalším lidem, kteří se okolo klánovického fotbalu každodenně „motají“ z čirého nadšení a bez jakékoliv finanční odměny:)

Muži „A“ (I. B třída) poslední čtyři zápasy prohráli, na Zličíně 1:2, doma se Suchdolem 1:3, na Slavoji Podolí 1:5 a doma s Modřanami 1:3. Áčko tak s 10 bodíky skončilo na posledním místě tabulky a sestupuje do 2. třídy. Více informací poskytl Martin Richtr: „První tým mužů vstoupil do jarní poloviny soutěže s tím, že se pokusí o téměř nemožné, tj. zachránit 1. B třídu i pro příští rok. Pouhé čtyři vybojované body po podzimní části ale nedávaly velkou naději. Mužstvo sice bylo doplněno pěti hráči, přesto utrpělo velké oslabení, a to v podobě ztráty zdravotně hendikepovaného trenéra Milana Štefečka. Jelikož v rámci reorganizace soutěží sestupuje více mužstev, FK Klánovice pád z chvostu tabulky do nižší soutěže letošní rok nemine. V prvních zápasech hráli klánovičtí slušný fotbal, ale body ztráceli většinou v závěrech utkání. Poté, tak jako v podzimní části, skolila zranění několik hráčů a rázem nastaly problémy se sestavou. Pokud se tým sešel, dokázal přehrát i silné týmy Lochkova a rezervu Zbraslavi. I některým dalším týmům z čela tabulky byli klánovičtí vyrovnaným soupeřem. Většinu proher ale zavinily individuální chyby a taktéž nekázeň některých hráčů. Největší postavou mužstva je bezesporu matador klánovického fotbalu Mgr. Radek Polák, který je i po čtyřicítce vzorem pro mladé hráče na hřišti, i v kabině. V příští sezóně bude tedy áčko hrát 2. třídu a „B“ mužstvo 3. třídu. Nevyjasněná je zatím tajenka na trenérském postu. Cílem je tým vhodně doplnit z domácích odchovanců a hrát o čelní místa v soutěži.

Muži „B“ (III. B třída) naopak poslední tři zápasy výrazně vyhráli – v Hrdlořezech 8:0, s Dolními Počernicemi 5:1 a se Záběhlicemi 8:0. Béčko tak skončilo na 5. místě tabulky.

Starší žáci (I. B třída) porazili v klíčovém zápase doma Řepy 1:0, na Viktorce Žižkov vyhráli 6:0 a v silně oslabené sestavě se 4 hráči mladších žáků prohráli s vítězem skupiny mužstvem Bohemians Praha 0:6. I tento zápas ale hodnotil trenér starších žáků Martin Tumpach pozitivně: „I přes oslabení se kluci rvali celý zápas. Branky jsme obdrželi po několika chybách, kdy si někteří kluci vybrali nováčkovskou daň. Vypracovali jsme si i několik brankových příležitostí, kdy jsme mohli zápas klidně zdramatizovat. Mužstvo ukázalo charakter a kluci mohli mít po zápase hrdě hlavy nahoře, nedalo se jim vůbec nic vytknout. Skvěle zapadli i mladší žáci svou bojovností. Jediným negativem bylo zraněné koleno Míši Famfulíka, které však není vážné a Míša bude po 3 týdnech opět kopat do balonu. Skončila tak skvělá sezona, kdy jsme obsadili druhé místo a všichni můžeme být spokojení s odvedenou prací. Všem to dává chuť do příští sezony!“.

Mladší žáci (I. B třída) vyhráli i poslední dva velmi těžké soutěžní zápasy – doma s Kolovraty 5:2 a na hřišti Aritmy 5:4. Kluci tak obsadili vysněné 2. místo v tabulce a celou sezónu proháněli vedoucí Háje. Základem úspěchu je výborná parta kluků, která se ukázala hlavně v zápasech, ve kterých se nám tolik nedařilo. Tečkou za parádní sezónou je i závěrečný pohled na tabulku: 22 zápasů, 17 výher, 1 remíza, 4 prohry a skóre 119:38!!!

Starší přípravka postupně prohrála doma s Loko Vltavínem 5:9, přivezla vítězství z Tróje 17:6, prohrála doma s Ďáblicemi 5:8 a v Bohnicích 4:8. Kluci tak skončili v soutěži na 10. místě.

Mladší přípravka prohrála ve Střešovicích 2:7 a potom už pouze nadělovala: proti dívkám Slavie 14:1, na Viktorii Žižkov 14:8, doma s uhelnými Sklady 26:1 a po boji na Točné 10:8. Na tomto místě bych rád citoval reportérku Alenu Nejedlou: „Na závěr bych chtěla za všechny rodiče a děti poděkovat našemu trenérovi Davidovi Beránkovi, který se tímto zápasem s námi rozloučil a v příštím roce už kluky z časových důvodů trénovat nemůže. Udělal s nimi velký kus práce, a zažil také spoustu legrace. Myslím si, že na něj všichni budou vzpomínat a bude se nám po něm stýskat…“

Naši „Miníci“ po skvělém druhém místě v turnaji MINIstar - o kterém jsme psali v minulém Zpravodaji - v červnu poctivě trénovali a připravovali se na další sezónu. Rádi po prázdninách nabereme další talenty ze širokého okolí, přijít mohou kluci i holky. První měsíc je na zkoušku a bude záležet jen na nich, jak jim to půjde a jak je to bude bavit.

A co nás čeká v příští sezóně? Na konci srpna tradiční fotbalové soustředění u Mnichova Hradiště. Tou nejdůležitější zprávou však je, že Klánovice budou mít zase svůj dorost. Po dohodě do něj přesuneme i kluky, kteří by ještě rok mohli hrát za starší žáky. Trenérem dorostu bude od léta Honza „Síla“ Silovský. Naopak méně radostnou zprávou je to, že pro příští rok nedokážeme dát dohromady tým mladších žáků, protože máme málo hráčů ročníků 2000 a 2001. I v tomto případě jsme se rozhodli posunout hráče těchto ročníků rovnou do starších žáků. Čeká je tak těžká sezóna, ale i velké množství nových zkušeností na „velkém“ hřišti. Trenéry starších žáků budou Martin Tumpach a Tomáš Svoboda.

Závěrem bychom se chtěli obrátit na rodiče klánovických fotbalistů i širokou klánovickou veřejnost s žádostí o finanční i nefinanční (míče, dresy, sportovní pomůcky apod.) dary v jakékoli výši (možnost i jako sponzorský dar). Finanční situace klubu je dlouhodobě napjatá a moc uvítáme Vaši pomoc. V případě, že nám chcete a můžete pomoci, obraťte se na Alenu Royston (mail alena.royston@orchard.cz, telefon 602 774 668).