19. kolo: SK Chuchle - Klánovice 3:0 (2:0)

08.05.2012 19:30

Sestava FK Kl.: Šíma – Dino, Vóďa, Štefan, Fíla – Chyba, Ren.Šed., Standa, Fugas – Novis, Jůňa  - střídal Sheri
     Šesté utkání jara odehrál „A“ tým FK Klánovice v tropickém vedru na půdě lídra skupiny A, 1.B. třídy v Chuchli. Začátek utkání musel být posunut o čekací dobu 20 minut, jelikož na Strakonické ulici byl dopravní kolaps a v době plánovaného výkopu, v 11:00 hodin, nebylo ani jedno mužstvo schopno postavit minimální počet 7 hráčů. My jsme opět dorazili k utkání pouze s 11 statečnými. Domácí tým, suverén podzimní části soutěže, kdy ztratil body jen ve dvou utkání, se v jarní části potýká s odchodem několika podzimních opor a vyhrál jen dva z pěti zápasů.
     Utkání jsme nezačali špatně a už ve 2´Standa střílel z 22 metrů těsně vedle branky. O tři minuty později likviduje Šíma v naší bráně únik domácích. V 10´ Jůňa uvolnil, v té době aktivního, Standu a ten střílí opět těsně vedle levé tyče. 25 minut prvé půle jsme byli aktivnější, přehrávali jsme domácí, kteří měli taktiku postavenou na rychlých brejcích. Ve 27´při nevinné akci domácích, po nepříliš povedeném odkopu od naší brány, vlétl do naší šestnáctky domácí záložník a Jirka „Chyba“ se ho jen velmi lehce dotkl nohou. Po pádu následovala penalta, na kterou si Šíma sáhl, ale míč skončil za brankovou čarou - 1:0. I nadále jsem domácí tlačili. Pak ale přišel v 37´ zkrat Jirky „Novise“, který pro urychlení hry rozehrál zbrkle nakrátko přímý kop poblíž půlící čáry, ovšem jen na nohu domácího borce, který z první vyslal do samostatného úniku domácího útočníka, ten udělal Šímovi kličku a zvýšil na 2:0 pro domácí. Tím jsem si v podstatě prohráli první poločas, protože domácí byli jinak takřka bezzubí. Jak se na konci ukázalo, dvě naše zbytečné chyby ovlivnily celé utkání. O našem tlaku svědčí i osm nebezpečných střel na branku domácích, oproti dvěma soupeře.
     Do druhé půle jsme šli s odhodláním s výsledkem smolného zápasu něco udělat. V 55´na Standův přetažený trestňák Chyba jen o centimetry nedosáhl. Z protiútoku Šíma vychytal domácího střelce v jasné šanci. V poločase dorazil na hřiště Sheri, který v 60´vystřídal obstojně hrajícího Jůňu. 65´ale přinesla další radost domácím. Z volného přímého kopu z 25 m trefil parádně domácí stoper přesně šibenici Šímovi branky a bylo to konečných 3:0. Posledních 20 minut jsme domácí tlačili, několik slibných střel vyrazil golman, jednu vykopával domácí obránce z brankové čáry a další minuly domácí svatyni. Vstřelit gól nám ovšem nebylo souzeno. Domácí ještě zahrozili z brejku, ale Šíma byl na místě. Domácí mužstvo zcela jistě nedosahovalo kvalit prvního celku tabulky a v tomto utkání bylo k poražení. Naše zbytečné chyby ovšem darovaly domácím tři body. Vinu lze hledat i v úzkém kádru, kdy další střídající hráči by určitě oživili naši hru, a to zejména při vysílení v tropickém vedru. Utkání řídil téměř bezchybný rozhodčí Petr Kalcovský.
Mar.Rich.